Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Hemen hemen her bayanın her ay çekmiş olduğu adet sancısına ne iyi gelir? Sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Pek çok farklı uygulama ile adet sancısının azaltılması mümkündür.

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?
Adet Sancısına Ne İyi Gelir? admin

Hemen hemen her bayanın her ay çekmiş olduğu adet sancısına ne iyi gelir? Sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Pek çok farklı uygulama ile adet sancısının azaltılması mümkündür. Bu nedenle özellikle kişiden kişiye göre değişecek farklı seçenekler üzerinden yapılacak tercihler ile istenilen sonuç elde edilebilir. Özellikle bu dönemde bitki çayları adet sancısının azalmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca öğünlerin azar azar ve sık sık yapılması da ağrının azaltılması konusunda etkili olan yöntemler arasında yer almaktadır.

Zaman zaman adet sancısı şiddetlenmesi durumunda ılık suyla banyo yapılması da rahatlamaya yardımcı olmaktadır. Özellikle karnın alt bölgesinde parmak uçlarıyla ve avuç içiyle yapılacak dairesel hareketlerle masaj yapılması daha ağrının azalması konusunda tercih edilebilecek yöntemler arasında bulunmaktadır. Çoğu zaman hafif şiddette geçen ağrılar bazı durumlarda bayanların katlanamayacağı düzeye ulaşmaktadır. Özellikle bu dönemde ağrı kesici gibi ilaçların kullanılması adet kanamasının kesilmesine neden olabileceğinden önerilmemektedir.

Adet Sancısına İyi Gelen Şeyler

Adet sancısının aşırı derecede olması durumunda özellikle tercih edeceğiniz bitkisel çözümler sancının azalmasına yardımcı olabilir. Bunun için zencefil, fesleğen, tarçın, rezene, şeker kamışı pekmezli, papatya çayı, maydanoz gibi pek çok farklı bitkisel çözüm seçeneğinin faydalanabilir. Özellikle adet sancısına iyi gelen şeyler arasında sıcak havlu ile karnın alt bölgesinde uygulama yapılması en yaygın edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih