Avukat Serdarhan Topo

Avukat Serdarhan Topo

Avukat Serdarhan Topo, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Halihazırda Topo Hukuk Bürosu kurucusu olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

Avukat Serdarhan Topo
Avukat Serdarhan Topo kadir

Biyografi

Av. Serdarhan Topo Nisan 1992 yılında İstanbul'un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Özel Birikim Okullarında burslu bir şekilde tamamladıktan sonra lise eğitimi için Çatalca Anadolu Lisesine gitti. Lise eğitimini tamamladıktan sonra 2010 yılında İstanbul Üniversitesi hukuk bölümünü kazandı. Dereceyle kazanmış olduğu bölümden 2014 yılında mezun olan Serdarhan Topo, Üniversite eğitimi süresi boyunca gönüllü olarak pek çok farklı sosyal sorumluluk projesinde yer aldı. Üniversiteyi timi süresi boyunca pek çok farklı girişim sayesinde iş hayatında da aktif şekilde rol aldı. Lisans eğitimini tamamlamasının ardından tecrübeleri doğrultusunda yapmış olduğu çalışmalar sayesinde ilgili kişi ve kurumlara danışmanlık hizmeti verdi. Avukat Serdarhan Topo 2014 yılında Topo Hukuk Bürosunu kurdu. Kendisi aynı zamanda bilişim teknolojileri uzmanıdır. Bürosu ile bilişim hukuku, boşanma ve aile hukuku, ceza hukuku, e-ticaret hukuku ve miras hukuku üzerine hizmet vermektedir. Yüksek lisans eğitimini devam ettirerek özel hukuk alanında almış olduğu eğitim ile sürdürmektedir.

 

Serdarhan Topo Uzmanlık Alanları

Bilişim Hukuku İnternet üzerinden pek çok farklı işlem rahatlıkla yapılır duruma geldiğinden internet hayatımızın vazgeçilmez seçenekleri arasında yer almaktadır. Ancak günümüzde internet üzerinden işlenen suç sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Özellikle sosyal medya gibi ortamlarda şantaj, hakaret, dolandırıcılık gibi bir pek çok farklı suç işlenmektedir. İnternet üzerinden banka veya kredi kartı bilgilerinin kötüye kullanılması da sıklıkla karşılaşılan suç seçenekleri arasında yer almaktadır. Bu durumda yaşanacak bu suçlara karşı mücadele verecek olan kişiler bilişim avukatlarıdır. Bilişim avukatı almış olduğu eğitim ve teknik bilgi sayesinde müvekkilinin haksızlık karşısında hakkını müdafaa etmek ve davanın lehine sonuçlanması için çalışmaktadır.

Boşanma ve Aile Hukuku

Özellikle boşanmaların giderek artması nedeniyle boşanma ve aile hukuku yalnızca boşanma üzerine hizmet vermektedir gibi yanlış bir yanılgı bulunmaktadır. Ancak bu hukuk dalı geniş kapsamlı hizmet vermektedir. Nafaka, velayet, mal rejimi, soy bağının kurulması gibi pek çok farklı konu üzerinde etkili olan hukuk dalı için boşanma ve aile hukuku avukatından yardım alınması gerekir. Avukat bu alanda almış olduğu eğitim sayesinde müvekkilinin lehine sonuçlanacak şekilde savunma yapmaktadır.

Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul hukuku aynı zamanda eşya hukukunun bir parçası olmaktadır. Ülkemizde her geçen gün büyükşehirlerde artan gayrimenkul sayısı nedeniyle yapılan satışlar üzerinden oluşabilecek her türlü soruna karşılık uygun yerine getirilmesini sağlayacak olan daldır. Özellikle yabancı uyruklu kimselerin ülkemizden gayrimenkul alma işlemleri sırasında mutlaka bir uzman ile görüşmeleri gerekir. Bu sayede oluşabilecek her türlü duruma karşı uzman yardımı alınması sorunların önüne geçilmesine yardımcı olur.

Ceza Hukuku

Suç ve ceza kavramlarını incelemekte olan hukuk dalıdır. Belirlenmiş olan ilkeler çerçevesinde var olan hukuk dalı olduğundan özellikle ortaya konulan suçun ceza alması için ilkelere göre hareket edilmektedir. Suçları ceza da aynı şekilde kanun iyilik ilkesine göre incelenmektedir. Aynı zamanda şahsi ilgili gezide bu hukukta önemlidir. Bu nedenle pek çok farklı sorun üzerinde yaşanabilecek her türlü suça karşı yapılacak incelemeler için yardım almak isteyenler ceza hukuku avukatı ile görüşme yapmalıdır.

İnternet Hukuku

Günümüzde özellikle internet üzerinden pek çok farklı işlem yapılabildiğinden internet çağında ortaya çıkabilecek pek çok farklı sorun da bulunmaktadır. İnternet hukuku kapsamlı dallardan biri olduğu için pek çok farklı konuyu barındırmaktadır. İnternet üzerinden işlenebilecek suçlar, onların itibar yönetimi, e ticaret hukuku pek çok farklı konu için yardım alınması gereken hukuk dalıdır.

Yabancı Dil Bilgisi

İngilizce - Advanced

Üyelik Bilgileri

İstanbul Barosu

İstanbul Barosu - Bilişim Hukuku Komisyonu

Av. Serdarhan TOPO

hukuk serdarhan topo avukatlık bilişim hukuku istanbul hukuk aile hukuku Gayrimenkul Hukuku Ceza Hukuku İnternet Hukuku
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih