Balkon Su Giderinde Biriken Pislikler

Balkon Su Giderinde Biriken Pislikler

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte balkon sefaları başladı. Tabii ki doğal olarak herkes balkonunu temizledi, masalarını yerleştirdi ve sefa yapmaya başladı.

Balkon Su Giderinde Biriken Pislikler
Balkon Su Giderinde Biriken Pislikler intendajans

            Yaz aylarının gelmesiyle birlikte balkon sefaları başladı. Tabii ki doğal olarak herkes balkonunu temizledi, masalarını yerleştirdi ve sefa yapmaya başladı. Fakat temizlik sırasında ve ya temizlik sonrasında balkon su giderinde biriken pislikler nasıl temizlenir?

 

 Gider İçin Kapak Kullanın

 İkitelli su kaçağı tespiti

            Balkon giderinize uygun bir gider kapağı bulun. Ya da kendi imkanlarınızla yapın. Nasıl mı? Öncelikle kalın bir plastik bulun ve giderin boyutunu ayarlayarak plastiği delik şekline getirerek kesin. Kestiğiniz parçaya ufak delikler açarak suyun aradan geçmesini sağlayın. Geri kalan bölgelere biriken pislikleri bir poşet yardımı ile toparlayabilirsiniz. Bu şekilde hem balkonunuz temiz kalacak, hem de kalan pisliklerin toparlanması daha kolay olacaktır. Balkon giderinizin tıkanmaması için etkili olacak bu yöntem ile daha büyük masraflardan kurtulabilirsiniz.

 

 Poşet Kullanın

 Kadıköy su kaçağı tespiti

            Bir adet poşet alın ve balkon giderinizin deliğine uygun olarak kesin. Plastik parçasında yaptığımız gibi ufak delikler açarak balkon giderine tam denk gelecek şekilde oturtun. Bu yöntem daha kolay ve tek kullanımlık açısından daha rahat olacaktır. Hem bu sayede biriken pisliği direkt olarak alıp atabilir. Yeni bir poşet ile devam edebilirsiniz.

 

 Silikon Kullanın

 

            Silikon tabancanız ile balkon giderinizin kalıbını çıkartarak tamamen kaplayın. Bu yaptığınız işlemde özellikle silikonun soğumasını beklemelisiniz. Yoksa ciddi yanıklarla uğraşabilirsiniz. Silikon soğuduktan sonra dikkatlice silikonu yerinden çıkartın ve küçük delikler açmaya başlayın. Suyun gidebileceği kadar yer açtıktan sonra balkon gideriniz hazır.

 

 Profesyonel Yardım Alın

 Kağıthane su kaçağı tespiti

            Öte yandan bu konuda profesyonel destek almanız sizin için önemli olacaktır. Eğer toplanamayacak kadar çok ise ve ya tıkanmış durumda ise kesinlikle bir tesisatçıya başvurmanız gerekmektedir. Bu sayede daha fazla masraftan kurtulup işi bir profesyonele bırakmak hem sizin hem de cebiniz için daha karlı olacaktır.

 

            ukarda bahsettiğimiz maddelerden herhangi birini kullanarak siz de balkon giderinizde oluşan pislikleri temizleyebilirsiniz. Unutmayın işin içinden çıkamayacağınızı düşünüyorsanız kesinlikle bir profesyonele danışın. Özellikle tesisatçılar ve ya yapı marketleri bu konuda kesinlikle yardımcı olacaklardır. Bu sayede hem siz yorulmamış olursunuz hem de balkon giderinizdeki sorun kolay yollar aracılığı ile hallolmuş olacaktır.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih