Borsa Bugün Nasıl Olur

Borsa Bugün Nasıl Olur

Borsa İstanbul İndeksi yakın zamanlara kadar yatırımcısını gayet memnun edip onlara hatırı sayılır para kazandırarak dünya piyasası içerisindeki rüştünü ispat etti.

Borsa Bugün Nasıl Olur
Borsa Bugün Nasıl Olur admin

Borsa İstanbul'un Seyri

Borsa İstanbul İndeksi yakın zamanlara kadar yatırımcısını gayet memnun edip onlara hatırı sayılır para kazandırarak dünya piyasası içerisindeki rüştünü ispat etti. Ülkemizde ekonomi anlamında en sığınılır limanlarından biri de Borsa İstanbul diyebiliriz. Herkesin bildiği gibi psikolojik sınır olan 100,000 kurunu gördükten sonra da bu eşikten daha aşağıya düşmeyeceğini bize göstermiş oldu. Ekim ayını 110,000 puanda tamamlayan Borsa İstanbul Kasım ayının ilk iki işlem gününde 114.500 puana kadar yükselmeyi başardığını ekonomik tablolar bize göstermiş oldu. Bölgesel veya küresel sorunların devam ettiği bugünlerde borsanın gerçekten iyi bir sınav verdiğine müşahit olmaktayız.

Yabancı Borsa Ve Dövizdeki Seyir

Yabancı borsa ve döviz kurları tarihsel seyri ülkemizde ekonominin ve kalkınmanın bize realitesini gösteren en büyük rehber olmuştur. Türkiye'de faizler ve büyüme gibi ek göstergelere mukabil olarak ilgili olmuştur. Son zamanlarda dış piyasaya göre ülkemizde artışını daha fazla hissettirmiştir. Sene başından bugüne dolar dünyada ortalama yüzde 5 değer kaybederken Türkiye’de yüzde 10 yükseldiğini gösterge ve tablolar bize iletmiştir.

Bugünün Işığında Borsa

Güne düşüşle başlayan Borsa İstanbul % 1'e varan bir gerileme ile seyretti. Gün içerisinde negatif görünümü üzerinde olan borsa kapanmaya yakın eksi olan görünümünü toparlamaya çalıştı. Buna karşılık döviz ve altın ise durağan üzerinden biraz yukarıda pozitif eylem göstererek artışta olduğunu gösterdi. Aslında bu bazlı hareketlerin devam edebileceğinin sinyalini bize vermişti. Bunun yanında siyasi tavır ve tutumlarda devletler arası münasebette ekonomi ve borsa üzerinde güçlü spekülasyon üretmektedir. Amerika ile vize krizi ile gerileyen borsa buna mukabil artan döviz Başbakanın bu hafta içinde Amerika'ya yaptığı ziyaret sonrasında bu krizin aşılacağı konusunda olumlu görüşmelerin olacağı göstergelerinin artmasıyla birlikte Borsa İstanbul şuan kaldığı yerden bir iki basamak daha ileriye pozitif sıçrama yapacağı aşikar olarak belirmektedir. Bunun yanında ise yabancı yatırımcıların tekrardan bu yükselişe kayıtsız kalamayacağı ve borsada alışların hızlanmaya başlamasıyla tekrardan yatırımcısını memnun edebilecek miktarda artış göstereceğini, dövizinde ülke içindeki bu olumlu havaya kayıtsız kalamayarak bir miktar düşeceğini beklemekteyiz.

borsa bugün nasıl olur borsa istanbul borsanın nabzı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih