CHP’den Tezkere Açıklaması

CHP’den Tezkere Açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu meclis gündemine gelecek olan Irak tezkeresi hakkında açıklamalarda bulundu.

CHP’den Tezkere Açıklaması
CHP’den Tezkere Açıklaması admin

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu meclis gündemine gelecek olan Irak tezkeresi hakkında açıklamalarda bulundu. Getirilecek tezkerenin öneminin devam ettiğini ifade eden Kılıçdaroğlu bölgedeki çalkantılı sürecin de sona ermediğini sözlerine ekledi. Bununla birlikte hem Suriye’de hem de Irakta toprak bütünlüğünden yana olduklarını ifade eden Kılıçdaroğlu getirilecek tezkere önerisinin içeriğine bakmadan bir şey demenin de mümkün olmadığını kaydetti.

Eğer TSK’nın Elini Güçlendirecekse

Irak tezkeresi hakkında bir açıklama da CHP Grup Başkanvekili Engin Altay tarafından yapıldı. Bu açıklamalarda Eğer Türk Silahlı Kuvvetleri’nin elini güçlendirecekse bu tezkereye destek verileceği ifade edildi. şartlı bir şekilde evet diyecek olan CHP’nin tezkere görüşmeleri sırasında göstereceği tavır merak ediliyor.

Ayrıca Irak tezkeresi hali hazırda zaten geçerliliği bulunmaktaydı. Sadece 30 ekimde sona erecek olan bu tezkerenin yeniden uzatılması söz konusu. Dolayısıyla yeni gelen bir uygulamanın olmadığını da ifade etmek gerekir. Bu kapsamda meclisten tezkere kararının çıkacağına da kesin gözle bakıldığını ifade edebiliriz. Ancak bu durum Barzani’ye net mesaj anlamına da gelmektedir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih