Doğal Ürünler

Doğal Ürünler

Doğal Ürünler
Doğal Ürünler kadir

 

Yediğimiz içtiğimiz her şeyin katkı maddeleri ile donatıldığı bir devirde doğal ürünler oldukça değerli. Çünkü tüm bu kimyasallar, katkı maddeleri sağlığımızı tehdit ediyor. Bir çok hastalığa davetiye çıkaran, insan ömrünü kısaltan bu ürünler yerine daha sağlıklı olan doğal ürünleri tercih etmeliyiz.

Hangi Ürünlerin Doğalını Tercih Etmeli?

Günümüzde artık hemen her besinin doğalını almak istesek de maalesef ki bulmak çok zor. Katkılı ürünlerin envai çeşidi ise market raflarında tüketiciyi bekliyor. Bu yüzden de doğal ürünler bulmak oldukça zor. Peki her ürünün doğalını bulamıyorsak bile neleri doğal almalı?

Öncelikle evde kendinizin yapma imkanı olan hiçbir şeyi katkılı olarak almamalısınız. Mesela konserveler, reçeller, kurutulmuş ürünler… Bu ürünleri yapma fırsatınız yoksa dahi oldukça uygun fiyatlarla doğal, konserve ve reçel çeşitleri almanız mümkün. Örneğin reçellerde doğal meyveler, gerçek şeker kullanılırken, koruyucu gibi zararlılar kullanılmaz.

Şifa Ararken Hasta Olmayın

Satın alırken en çok zorlandığımız şeylerden biri ise bal maalesef ki. Çünkü doğal olup olmadığını anlayamıyoruz. Doğal bal her şeye şifa iken, katkılı ballar sizi hasta edebilir. Örneğin şeker hastaları doğal bal tüketebilir ve şekeri yükselmez. Ancak aldıkları bal doğal değil şekerli ya da glikoz katkılı ise şekeri yükseltecektir. Doğal olmayan ballara fahiş fiyatlar ödeyerek sağlığınızı riske atmak yerine tescilli, organik balları alarak balın şifasından yararlanabilirsiniz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih