Drone Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Drone Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Drone Nedir ve Özellikleri Nelerdir?
Drone Nedir ve Özellikleri Nelerdir? kadir

 

İnsansız hava araçları olan drone ilk olarak askeri amaçlı olarak kullanılsa da şimdilerde hayatın içinde yer alıyor. Dronelar da kendi içerisinde çeşitlere ayrılıyor. Wi-fi ile çalışan, uzaktan kumanda edilebilen, şarjı bitene adar havada çekim yapma özelliği olan ARDrone ya da DIJPhantom türü şu anda kullanılan tip. Bir de internetin olmadığı alanlarda dahi kullanımı mümkün olan ve sınırsız havada kalma gücü bulunan dronelar üzerinde çalışılıyor.

DJI Drone

DJI marka dronelar piyasada en çok tercih edilenlerden biri. 2006’da kurulan bir Çin markası olan DJI, şu anda dünyadaki en büyük drone üreticisi olma sıfatına sahip. Dronelar şimdilerde çocuk, büyük herkes tarafından pek çok amaçla kullanılıyor. Çocuklar için bir eğlence amacıyken, büyükler için dünyaya bakan farklı bir göz ya da bir kargo aracı olabiliyor. Dronelarda bulunan kamera sayesinde istediğiniz yeri kuşbakışı izleyebilirsiniz. Yönünüzü bulmanız ve doğru yolda olmanız için kaliteli bir kamera görüşü de sağlıyor.

DJI Phantom Drone

DJI tarafından çıkarılan Phantom serisi, drone kullanıcıları tarafından oldukça seviliyor. Çünkü bu cihazlar diğer dronelara göre çok daha gelişmiş, pek çok ekstra özelliğe sahip. Bu cihazlarda drone kontrolü çok daha kolay. Ayrıca drone rüzgardan daha az etkileniyor ve neredeyse cihazlar havada asılı olarak durabilme özelliğine sahip. Akıllı telefon ya da tabletinizi drone ile uyumlu olarak kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih