E-2 Vizesi ile Amerika Vizesi nasıl alınır?

E-2 Vizesi ile Amerika Vizesi nasıl alınır?

Amerika, pek çok insana Amerika’da yaşamak için çeşitli seçenekler sunmakta.

E-2 Vizesi ile Amerika Vizesi nasıl alınır?
E-2 Vizesi ile Amerika Vizesi nasıl alınır? admin

Amerika, pek çok insana Amerika’da yaşamak için çeşitli seçenekler sunmakta. Bu seçenekleri sunarken de kendi çıkarlarını gözetmekte. Bu seçeneklerden bir tanesi de Amerika’da yatırım yapmak isteyen insanlara verilen E-2 Amerika vizesidir. Bu vizeyi almak isteyen insanlar çeşitli kriterleri yerine getirmek zorundadırlar.

Amerika’da yatırım yapmak için başvuruda bulunan kişi için en önemli noktalardan bir tanesi yatırım yapmak için elinde bulunan sermayenin miktarının ne kadar olduğudur. E-2 Amerika vizesi almak isteyen kişinin sermayesinin miktarı verilecek olan kararda önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca yatırım yapmak isteyen kişi ile Amerika arasında ticari olarak herhangi bir sorunun olmaması gerekmektedir.
 

E-2 vizesi almak isteyen kişi yatırım yapacağı şirketin üst düzey görev kademesinde yer almalıdır. Şirket müdürü, yönetim kurulu başkanı ya da şirket sahibi olmak başvuru sırasında değerlendirilmektedir. Yatırımın miktarı da bu noktada önemli olsa da belli bir alt sınır bulunmamakta. Dikkat edilen tek nokta yapılacak olan yatırımın şirket için gerçekten yeterli olup olmadığıdır. Bu yeterlilik ise çeşitli testler sonucunda ortaya çıkarılan bilimsel verilere ışında belirlenmekte.

Yatırım yapılacak işletme, kar eden bir işletme olmamalıdır. Yani bir başka değişle yatırıma ihtiyacı olan ve kar etmeyi amaçlayan bir şirket olmalıdır. Yine, hukuksal anlamda herhangi bir bağlayıcılığı bulunmamalı ve geliştirilmesi gereken eksik yanlarının bulunması da değerlendirilen diğer kriterlerdir. Yapılacak olan yatırımında Amerika’nın çıkarları doğrultusunda olup, Amerikan ekonomisine de yarar sağlamasına dikkat edilir.
 

E-2 Amerika vizesi almak için yatırım yapılacak şirketin aktif bir çalışanı olmak gerekmekte. Şirketin en az yarı hissesinin, yatırım yapacak olan kişinin vatandaşlığını taşıdığı ülkenin vatandaşlarında olması gerekiyor. Bir Türk vatandaşı olarak, Amerika’da bulunan bir şirkete yatırım yapmak istediğinizde, bu şirketinin yarı hissesinin Türk vatandaşlarının elinde olması gerekmekte. E-2 Amerika vizesi için yapılan başvuruların kabul görme oranı oldukça düşüktür. Bunun sebebi ise yapılan başvuruların tamamıyla istenilen kriterleri karşılayamıyor olmasıdır. Bununla birlikte başvuru yapan pek çok kişi kısa yoldan E-2 Amerika vizesi almak için sıra dışı yatırımlara yönelmeleri sonucunda elenirler.  Daha fazla ve doğru bilgiye Lawapj Hukuk Bürosundan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih