Emekliye 7500 TL İkramiye Müjdesi

Emekliye 7500 TL İkramiye Müjdesi

408 bin memur emeklisine ek ikramiye 5 ay önce kabul edildi. Başvuru süreci de yaklaşık beş aydır devam etmektedir.

Emekliye 7500 TL İkramiye Müjdesi
Emekliye 7500 TL İkramiye Müjdesi admin

408 bin memur emeklisine ek ikramiye 5 ay önce kabul edildi. Başvuru süreci de yaklaşık beş aydır devam etmektedir. 3 ay içinde önce 7 bin 500 lira yatırılacak, kalan kısım bir yıl sonra faiziyle ödenecek. Memur emeklilerine ek ikramiye müjdesi tamam. 30 yıldan fazla bir süreliğine emekli ikramiyesine hak kazanmasına rağmen 30 hizmet yılı şeklinde ödeme alanlara, kalan her tam hizmet yılı için ek ikramiye verilmesine ilişkin yasa, Meclis Genel Kurulu'nda oy birliği kabul edilmişti. Resmi Gazetede yayınlanan bu düzenlemende hala çok sayıdaki memur yararlanmak için başvurmamış durumdadır.

Başvuru Şartlarına Dikkat Edin

Hak sahiplerinin, ek ikramiyelerini alabilmek için, yasanın yürürlüğe girdiği tarihi takip eden 1 yıl içinde başvurması gerekiyor. İkramiyelerin 7 bin 500 liraya kadar olan bölümü, başvuru tarihinden itibaren 3 ay zarfında, varsa kalan kısmı ise ilk ödeme tarihinden itibaren hesaplanacak kanuni faiziyle takip eden yılın aynı ayı içinde kapatılacaktır. Yani bu ay başvuran Ekim'de parasını alacak, varsa kalan ödemesini de Ekim 2018'de cebine koyacak.

Alınacak Miktar Nasıl Hesaplanacak?
Ödemeler, emekliye ayrılma tarihindeki emekli keseneğine esas aylık unsurları üzerinden aylığın başlangıç tarihindeki katsayılar ve emekli ikramiyesi ödenmesine esas hükümler dikkate alınarak hesaplanacak. Düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten önce başvuru yapıp dava açmamış olanların müracaatları, yasanın yürürlüğe girdiği tarihte yapılmış sayılacak. Ek ikramiyenin hesaplanması bu şekilde olmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih