Fenerbahçe’ye PFDK’dan Ceza Geldi

Fenerbahçe’ye PFDK’dan Ceza Geldi

Fenerbahçe ile Medipol Başakşehir kulüpleri arasında oynanan müsabakada yaşanan istenmeyen olaylar sebebiyle Fenerbahçe Kulübü PFDK’ya sevk edilmişti.

Fenerbahçe’ye PFDK’dan Ceza Geldi
Fenerbahçe’ye PFDK’dan Ceza Geldi admin

Fenerbahçe ile Medipol Başakşehir kulüpleri arasında oynanan müsabakada yaşanan istenmeyen olaylar sebebiyle Fenerbahçe Kulübü PFDK’ya sevk edilmişti. PFDK’nın ise yaşanan bu olaylar karşısında verdiği ceza da netlik kazandı. Bu kapsamda 100.000 TL para cezası ile birlikte olay çıkaran taraftarlara da Beşiktaş maçına girememe cezası verildi.

Neler Olmuştu?

Fenerbahçe’nin ceza almasına neden olan olaylar içerisinde en dikkat çekeni ve basına yansıyanı Volkan Babacan’a atılan pet şişesi olmuştu. Volkan Babacan’ın kafasına isabet eden bu su şişesi Fenerbahçe’ye pahalıya mal oldu diyebiliriz.

Bu ceza ile birlikte ligde kötü gidişine bir de ceza ekleyen Fenerbahçe bu baskılar altında da Beşiktaş ile derbi karşılaşması yapacak. Gerek yönetim gerekse de teknik direktör bu kadar tepki çekerken herhangi bir adım atılmaması hatta ters yönde açıklamaların yapılması da taraftar ile yönetim arasındaki gerilimi de artırmaktadır.

Ligde ve Avrupa kupalarında alınan başarısız sonuçlar ile birlikte takımda moraller düşmüş olsa da Beşiktaş maçı ile moral depolamak ve lige tutunmak amaçlanmaktadır.

Tribünün Adı

Fenerbahçe’ye verilen cezada bir de tribünün adı belirtilmektedir. Bu kapsamda Okul Üst D Blok tribününde yer alan seyircilerin bir dahaki maça girememeleri için yasak getirildi. Böylelikle sporda şiddetin de önüne geçilmek istenmektedir. Ancak bunun için ilk olarak taraftarların bilinçlenmesi gerektiğini de ifade etmek gerektir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih