Hangi Mesleği Seçmeliyim?

Hangi Mesleği Seçmeliyim?

Günümüzde üniversite sınavına hazırlanan pek çok öğrenci, onların velileri ve üniversiteden mezun olmuş pek çok öğrenci meslek hayatına atılmak ile ilgili kafa karışıklığı yaşamaktadır.

Hangi Mesleği Seçmeliyim?
Hangi Mesleği Seçmeliyim? admin

Günümüzde üniversite sınavına hazırlanan pek çok öğrenci, onların velileri ve üniversiteden mezun olmuş pek çok öğrenci meslek hayatına atılmak ile ilgili kafa karışıklığı yaşamaktadır. Üniversite sınavında seçilen bölüm meslek hayatına atılan ilk adımdır. Öğrenciler bu ilk adımı atarken hangi meslek bana uygun diye merak etmektedir. Bu yazımızda, öğrencilere meslek seçmelerinde yardımcı olacak bazı bilgiler paylaşacağız.

Hangi Meslekleri Yapmak İstediğinizi Seçin

Bu liste, ilk meslek listesinde yer alacak meslekleri barındıracaktır. Yapmak istediğiniz ve size çekici görünen meslekleri bir listede toparlayın. En çok istediğiniz meslekten en az istediğiniz mesleğe kadar meslekleri numaralandırın.

Mesleklerin İstediği Nitelikleri İnceleyin

Şüphesiz bir mesleği seçerken en çok dikkat edilmesi gerekilen şeylerden birisi o mesleği yapmak için gerekli olan niteliklerin ne olduğunu bilmektir. Bu nitelikler, meslekten mesleğe göre değişir ve o mesleği yapmak için zorunlu olarak sizde bulunması gereken özelliklerdir. Bu nitelikleri araştırın ve sizde olduğunu düşündüğünüz nitelikleri olan meslekleri listeden seçerek diğer meslekleri eleyin.

Karar Zamanı

Size ait olan niteliklerle sevdiğiniz mesleklerin örtüşmeleri sonucu ortaya birden fazla meslek çıktıysa, en çok istediğiniz ve sizde istediği nitelikler olan meslek seçimi gerçekleştirin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih