Hava Yolu Taşımacılığında Avrupa Şampiyonluğu

Hava Yolu Taşımacılığında Avrupa Şampiyonluğu

Uluslararası Havalimanları Birliği (ACI) , temmuz ayı hava trafik raporunu yayınladı. Rapora göre; temmuz ayında Avrupa'daki havalimanlarında hava trafiği yüzde 9.6 arttı.

Hava Yolu Taşımacılığında Avrupa Şampiyonluğu
Hava Yolu Taşımacılığında Avrupa Şampiyonluğu admin

Uluslararası Havalimanları Birliği (ACI) , temmuz ayı hava trafik raporunu yayınladı. Rapora göre; temmuz ayında Avrupa'daki havalimanlarında hava trafiği yüzde 9.6 arttı. İstanbul'daki havalimanları ise kendi kategorilerinde ilk üçte yer alarak Avrupa havalimanları içerisinde zirveye ulaştı. Böylece uzun bir aradan sonra İstanbul’daki hava limanları olarak Avrupa şampiyonluğunu göğüslemiş durumdayız. Tabi bunda en büyük pay kötü geçen sen birkaç sezona göre turizmde gözle görülür iyileşmedir.

4 Hava Limanı ile Gelen Liderlik

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerde yolcu trafiği yüzde 7.6, aralarında Türkiye'nin bulunduğu AB üyesi olmayan Avrupa bölgesi ülkelerinde ise yolcu trafiği yüzde 17.5 oranında arttı. Temmuz ayında Antalya Havalimanı kendi alanında birinci sırada yer alırken İstanbul'daki havalimanları ise kendi dallarında ilk üçte yer alarak Avrupa Havalimanları içerisinde birinciliğe ulaşmışlardır. Atatürk Havalimanı yüzde 17,6'lık artışla kendi kategorisinde ikinci sırada Sabiha Gökçen Havalimanı ise yüzde 12,7 artış ile üçüncü sırada yer aldı. Yıllık ortalama 10-25 milyon yolcuya hizmet veren havalimanları kategorisinde yer alan havalimanları arasında Antalya Havalimanı bir önceki seneye göre yüzde 64,2'lik artış ile dalında ilk sırada yer aldı. Ankara Esenboğa Havalimanı ise yüzde 42,2'lik artış ile aynı kategoride ikinci sırada yer aldı. Avrupa yolcu taşımacılığında gelen liderlik ülkenin toparlanma sürecinde olduğunun pozitif ve reel bir kanıtı olarak görülmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih