İkili Opsiyonlar Platformu: Binatex

İkili Opsiyonlar Platformu: Binatex

İkili Opsiyonlar Platformu: Binatex
İkili Opsiyonlar Platformu: Binatex ajans27

 

İkili opsiyon ticaretinin cazip yanı nedir? Her şeyden önce, evinizden çıkmadan para kazanabilirsiniz. Bu işin tacirleri dünyanın her yanından işlem yapabilirler, ihtiyacınız olan tek şey internet erişimi olan bir bilgisayardır. Maksimum etkili işleyiş için aracı kurumun kaliteli yazılıma ihtiyacı vardır ki ikili opsiyon platformları buna sahiptir.

Kaliteli bir ticaret platformu nasıl görünmeli?

Ticaret platformu, bu işi yapanların işlemlerini gerçekleştirdikleri, ikili opsiyon satın alıp sattıkları bir yazılımdır. Bu yazılımın temel hedefi yatırımcı ile aracı kurum arasındaki veri hareketini mümkün olabilecek en hızlı şekilde gerçekleştirmektir.

Binatex gibi kuruluşlar 2 türlü platform sunarlar: monte edilebilen ve online. Monte edilebilen platformları kullanıcı tarafından indirilip kendi bilgisayarına yüklenen türdeki platformdur. Online platform ise tarayıcınız aracılığı ile internet üzerinden kullanılabilen türdür.

Online platformlar piyasada hâkim konumdadır. Bu platformları aracı kurumlar kendileri geliştirirler veya yazılım şirketlerinden satın alırlar. Her halükarda kaliteli platformlar bir dizi koşulu yerine getirmek zorundadır.

Hız ve güvenilirlik – Bu bir platform sahip olacağı en önemli özelliktir. İşlemlerin gerçekleştiği yazılım çok zor ve “katı” ise çalışması esnasında duraksamalar olacaktır ve bu da işlem siparişlerinin gecikmesine neden olur. Bu da elbette para kaybı demektir.

Kullanımı kolay bir platform olmalı. İşlem kimi zaman tedarikçinin hızına bağlı olabilir ve tıklanacak doğru noktanın bulunması çok uzun süre alıyorsa bu arada mükemmel bir işlem fırsatı kaçabilir.

Analiz enstrümanları. Herhangi bir aktifin fiyat dinamiklerini sadece tahmin etmek yerine işer yarar öngörüde bulunabilmek için iyi bir analize ihtiyaç vardır. Dolayısıyla işlem platformu göstergelere ve diğer araçlara (analizler için gerekli) sahip olmalıdır. Bu sayede yatırımcı harici yazılımlar kullanmak zorunda kalmayacaktır ki yeri geldiğinde bunun çok faydası görülür.

Mobil işlem. Her zaman online kalabilmek için mobil işlem platformu bulunması gerekmektedir. Eğer aracı kurumun mobil cihazlara uygun yazılımı yoksa yatırımcı için uygun bir seçenek olmayacaktır.

En Yaygın 3 Online Platform

1 — SpotOption

SpotOption isimli platform göreceli olarak düşük maliyetş nedeniyle pek çok aracı kurum açısından iyi bir seçimdir. Fakat bu platform her zaman aracı kurumun ve yatırımcının ihtiyaçlarını tam karşılayamamaktadır. Peki, SpotOption’ın artıları ve eksileri nelerdir?

Eksiler:

 • Düşük hız ve güvenilirlik. Yatırımcılar sık sık yazılımın duraklamasından ve siparişleri işleme almasındaki yavaşlığından şikâyet etmektedirler. Yavaş kalan bir yazılımla kısa vadeli opsiyon ticaretinden nasıl bahsedilebilir?
 • Teknik analiz araçlarının yetersizliği. Bu eksiklik yatırımcının analizleri için başka uygulamalar kullanması gerektiği anlamına gelir.

Artılar:

 • 200’den fazla menkul değere ve bir düzine ikili opsiyona erişim imkanı sağlar.
 • Mobil cihazlarda işlem yapma fonksiyonu mevcuttur. Fakat yatırımcıların dikkatli olması önerilmektedir çünkü SpotOption paltformunun mobil uygulaması pek istikrarlı çalışmamaktadır.

2 — Tradologic

İkili opsiyon ticareti sektöründe ikinci en yoğun kullanılan platformdur. Yazılımın görünümü SpotOption platformunu andırdığı için kimiz zaman yatırımcılar bu iki platformu birbiriyle karıştırmaktadır.

Eksiler:

 • Bu platform da sürat ve güvenilirlik açısından istenilen seviyede değildir. SpotOption ile karşılaştırma yapıldığında Tradologic daha hızlı ve güvenilir bir performans sergilemektedir.
 • Bu platform en basit ve sıradan teknik analiz aracına bile sahip değildir

Artılar:

 • Basit ve kolay kullanımlı ara yüz.
 • Mobil cihazlarda işlem yapabilmek.

3 — TechFinancials

Yatırımcıların TechFiancials hakkında olumlu geri dönüş vermektedir bu da yazılımın en çok kullanılanlar arasında en iyisi olduğu anlamına gelir.

Ekssiler:

 • SoptOption ve Tradologic ile karşılaştırıldığında bu platformun ara yüzü çok daha karmaşık ve akıl karıştırıcıdır.

Artılar:

 • TechFinancial işlemlerin süratli gerçekleştirilmesi ve ana bilgisayara bağlantı istikrarı konularında benzer yazılımları geride bırakmaktadır.
 • Teknik analizler için gerekli araçlara sahiptir.

Binatex

İkili opsiyon aracı kurumu Binatex, yatırımcıları memnun edecek platformu oluşturmak amacıyla hazır paket program satın almamaya karar vermiş ve kullandığı yazılımı kendisi geliştirmiştir.

Dolayısıyla günümüz itibarıyla en kullanışlı platforma sahiptir.

Yazılım tedarikçisi firmaların server’ları işlem trafiğinin arttığı dönemlerde aşırı yüklenme sorunu yaşamaktadır. İşlem trafiği hangi seviyede olursa olsun Binatex firmasının server’ları böyle bir sorunla karşılaşmamaktadır.

Platformun ara yüzü çok kullanışlıdır.

Ayrıca platform yatırımcılar tarafından en çok kullanılan yaygın araçların tamamına sahiptir.

Bu özellikler Binatex platformunu sadece deneyimli yatırımcılar için değil aynı zamanda bu ile yeni başlayanlar açısından da piyasadaki en kullanışlı platform yapmaktadır.

Birinci kural sadece güvenilir firmalarla çalışmaktır!

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih