İnsansız hava araçları yoğun mesai yapıyor

İnsansız hava araçları yoğun mesai yapıyor

Afrin'e olası operasyon öncesi insansız hava araçları yoğun mesai yapıyor. Afrin'de terör örgütünün attığı her adım saniye saniye incelenirken sınırda dikkat çeken bir gelişme de yaşandı.

 İnsansız hava araçları yoğun mesai yapıyor
 İnsansız hava araçları yoğun mesai yapıyor admin

Yeni Şafak'tan Yılmaz Bilgen ve Fazlı Şahan'ın haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bir gece ansızın gelebiliriz” dediği Afrin’e yapılacak operasyon öncesinde güvenlik güçlerinin terörle mücadelede gözü kulağı olan insansız hava araçları (İHA) yoğun mesai yapıyor.

Terörle mücadelede İHA’lar, operasyonların vazgeçilmezi haline geldi. Artık terör örgütlerinin attığı her adım anında takip edilip tehlike en başında bertaraf edilebiliyor. Bu çerçevede özellikle Suriye sınırında yasa dışı geçişlere darbe indiren İHA’lar, Cerablus, El Bab ve İdlip gibi Mehmetçiğin görev yaptığı çatışmasızlık bölgelerinde keşif olanağı sağladı. İHA’lar yurt içi terör operasyonlarında da silahlı insansız hava araçları (SİHA) birlikte teröristlerin korkulu rüyası oldular.

Saniye saniye takip ediliyor

Son olarak dikkatlerin odaklandığı ve Türkiye’nin her geçen gün daha kuvvetli operasyon sinyali verdiği Afrin bölgesinde, terör örgütünün attığı her adım İHA’lar aracılığıyla saniye saniye takip edildi. Kritik istihbaratlara imza atan İHA’ların terörle mücadelede adeta gökten inmediği ortaya çıktı. 2017 yılında insansız hava araçları 14 bin 851 saat havada kaldı. Terörle mücadelenin yoğunluk kazandığı yaz döneminde İHA mesaisi doruk noktaya çıktı. Yeni insansız hava araçlarının devreye sokulması için çalışmalar ise hızla yürütülüyor.

Sınırda teyakkuz

Suriye sınırında Afrin operasyonu için teyakkuz hali devam ediyor. İnşasına 2015’te başlanan Suriye sınırı güvenlik duvarı, büyük araç geçişleri için bazı bölgelerde kaldırıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih