İstanbul’a Okul Saati Ayarlaması

İstanbul’a Okul Saati Ayarlaması

Geçtiğimiz sene kış saati uygulamasının terk edilmesi neticesinde öğrenciler okula hava aydınlatmadan gitmek durumunda kalmışlardı.

İstanbul’a Okul Saati Ayarlaması
İstanbul’a Okul Saati Ayarlaması admin

Geçtiğimiz sene kış saati uygulamasının terk edilmesi neticesinde öğrenciler okula hava aydınlatmadan gitmek durumunda kalmışlardı. Bu ise güvenlik problemini de beraberinde getirmiş ve İstanbul Valiliği’ne ardı arkası kesilmeyen birçok şikayet ulaşmıştı. Bu sorun ile ilgili olarak açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz inisiyatifin valiliklerde olduğunu ifade etti.

İstanbul Valiliği’nden Duyuru

Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan bu açıklamaların ardından ise İstanbul Valiliği bir duyuru yayınladı. Bu duyuru ile birlikte 2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde ikili eğitim veren anaokulu, ilköğretim ve ortaöğretimlerde öğrencilerin okula başlama saati artık en erken 08.00 olacak. Bu sayede öğrencilerin hava aydınlanmadan yola çıkmaları da son bulmuş olacak.

Bu uygulama sabahçı ve öğlenci şeklinde faaliyet gösteren okullarda söz konusu olacak. Zira bu okullarda iki farklı grup olmasıyla sabah gelen öğrenciler karanlıkta evden çıkmak durumunda kalıyorlardı.

Kış Saati Uygulanmayacak

İstanbul Valiliği tarafından böyle bir duyurunun yayınlanması da kış saati uygulamasının bu sene de uygulanmayacağı konusunun netlik kazanmasına da katkıda bulundu. Hatırlanacağı üzere bu uygulama ile birlikte güneş ışınlarından daha iyi faydalanabilmek amaçlanmıştı. Ancak gerek öğrencilerden gerekse de bazı akademisyenlerden bu uygulamaya karşı tepkiler yükselmişti. Ancak tüm tepkilere rağmen uygulama bu sene de devam edecek. Enerji tasarrufu ve güneş ışınlarından daha fazla faydalanma amacının da başarıya ulaşıp ulaşmadığı ise henüz net olarak ifade edilmedi. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih