İşte Dünyanın En Hızlı İnterneti

İşte Dünyanın En Hızlı İnterneti

En son kalite bir filmi saniyeler içinde indirdiğinizi ya da dosya aktarımlarınızı saniyeler içinde gerçekleştirdiğinizi düşün.

İşte Dünyanın En Hızlı İnterneti
İşte Dünyanın En Hızlı İnterneti admin

En son kalite bir filmi saniyeler içinde indirdiğinizi ya da dosya aktarımlarınızı saniyeler içinde gerçekleştirdiğinizi düşün. Sizce bu hayal mi? İşte bu hayal İngiltere için çok yakında gerçeğe dönüşüyor. Hükümetin verdiği karar doğrultusunda İngiltere yakın zamanda full fiber internet alt yapısına geçecek. Ve böylece bizim yapmak için onlarca dakikamızı alacak işlemler saniyeler içinde gerçekleşmiş olacak.

İngiltere 1 Gigabit İnterneti Kullanıma Sunuyor

İnternet hızını 50 katına çıkaracak olan bu altyapı çalışmasına İngiltere’nin gelişmiş ve alt yapısı hazır bazı pilot şehirlerden başlanacağı ifade edildi. Pilot şehirlerde ilk önce iş yerleri, okullar ve hastaneler gibi kamuya açık yerlerde denenecek olan bu yeni altyapı sisteminin 6 şehirde hayata geçmesi planlanmaktadır. Hızı saniyede 1 gigabite kadar varan “full-fiber” internet hizmetiyle fiber optik kabloların sokaklardaki dağıtım yerlerine kadar gelmesi amaçlanmaktadır. Eski kabloların internet hızını düşürmesi nedeniyle fiber optik kabloların kullanıcıya kadar getirilmesinin yolu açılıyor.Daha önce Speedtest.net‘in yayımladığı küresel raporda Ağustos itibarıyla dünyada en hızlı ve kaliteli internetin saniyede 156 megabit ile Singapur’a ait olduğu belirlenmişti. İngiltere’nin bu yeni alt yapı ile birlikte Singapur’u oldukça geride bırakacağı aşikardır. Aynı raporda Türkiye’nin 15.12 megabit ile 83. Sırada olduğunu düşünüldüğünde alt yapı konusunda atmamız gereken önemli adımlar olduğunu söyleyebiliriz. Dünyanın en hızlı interneti düşüncesi kulağa oldukça hoş geldiği bir gerçektir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih