Konya’dan Elektrikli Yerli Otomobil Üretimi

Konya’dan Elektrikli Yerli Otomobil Üretimi

Son zamanlarda özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da dillendirilmesi ile birlikte yerli otomobil üretimi konusuna ilgi çoğaldı.

Konya’dan Elektrikli Yerli Otomobil Üretimi
Konya’dan Elektrikli Yerli Otomobil Üretimi admin

Son zamanlarda özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da dillendirilmesi ile birlikte yerli otomobil üretimi konusuna ilgi çoğaldı. Bu doğrultuda Konya Karatay Üniversitesi öğrencileri tarafından da son derece başarılı bir çalışma gerçekleştirildi. Bu çalışmanın sonucunda ise Diriliş 1251 ismine sahip bir elektrikli araç üretildi.

Saatte 110 Km Hız

6 kilowattlık bataryaya sahip olan bu araç saatte 110 km hıza kadar ulaşabilmekte. Tüm parçaları yerli malzemelerden oluşan bu aracın yapımı ise üniversite öğrencileri tarafından gerçekleştirildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk öğrencilerin bu çabalarını takdirle karşıladı ve daha da geliştireceklerine inandığını ifade etti. Diriliş 1251 aracı ile birlikte hem Konya’ya hem de Türkiye’ye hizmet etmeye hazır olduklarını ifade eden Öztürk sanayi ile üniversitenin ortaklığına da dikkat çekti. Bu sayede gelişimin daha hızlı bir şekilde gerçekleşeceği de Öztürk tarafından ifade edildi.

Eğer bu projelere finansman noktasında daha fazla destek olunursa bu durumda başarı elde etmek daha kolay olacaktır. öyle ki bu teknolojileri ihraç edecek bir noktaya ulaşmak da hiç zor olmayacaktır. Ayrıca petrole alternatif bir yakıtla çalışan aracın piyasa içerisinde tutunma oranı da daha yüksek olacaktır. Böylelikle gösterilen çabaların ülke ekonomisi için de son derece önemli boyutlara ulaşabileceğini ifade etmek yanlış olmayacaktır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih