Kredi Notu Neye Göre Belirlenir?

Kredi Notu Neye Göre Belirlenir?

Sigorta ve bankacılık işlemlerinde sıklıkla sorulan kredi notu hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz bu durumda yazımızdan ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Kredi Notu Neye Göre Belirlenir?
Kredi Notu Neye Göre Belirlenir? admin

Sigorta ve bankacılık işlemlerinde sıklıkla sorulan kredi notu hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz bu durumda yazımızdan ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Kredi notu bir kişinin bankadan kredi çekebilmesi için gerekli olan bir nottur. Bu not ise kişinin tüm bankalar ile yaptığı işlemlerin neticesine göre belirlenmektedir. Notun yüksek olması ise bankalardan kredi alımını kolaylaştırmaktadır.

Kredi Notunu Etkileyen Faktörler

Kredi notu hesaplanmasında birbirinden farklı birçok unsur kullanılmaktadır. Bu kapsamda en büyük etkiye sahip olanları sayacak olursak ilk başta ödemeleriniz ön plana çıkacaktır. Geçmişte ve hali hazırda bankalardan çekmiş olduğunuz kredilerinizi veyahut da kredi kartı borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeyip ödemediğiniz notunuzu yakından ilgilendirmektedir. Eğer ödemeler düzenli ise notunuz yüksek olacaktır.

Diğer bir etken ise bankalarla işlem yaptığınız zaman zarfıdır. Eğer kredi kartı kullanmaya başlayalı çok bir zaman geçmemiş ise bu durumda ödemelerinizi düzenli de yapsanız kredin notunuz çok fazla yüksek olmayacaktır. Dolayısıyla da biraz zaman geçmesini beklemeniz gerekebilecektir.

Ayrıca sadece sizin sahip olduğunuz borçlarınız değil aynı zamanda da kefil olduğunuz borçların da düzenli bir şekilde ödenmesi gerekmektedir. Bu sayede daha yüksek puanlara ulaşabilirsiniz.

Son olarak belirtmek gerekirse sahip olmanız gereken herhangi bir sabit kredi puanı sınırı bulunmamaktadır. Ancak bankalar kredi vermek için kredi miktarına göre farklı puanlar belirleyebilmektedir. Dolayısıyla bu hususlar bankalara göre değişiklik göstermektedir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih