KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? 2017 KYK burs başvurusu için kritik tarih! (Kredi ve Yurtlar Kurumu)

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? 2017 KYK burs başvurusu için kritik tarih! (Kredi ve Yurtlar Kurumu)

KYK kredi ve burs başvurulrı ne zaman başlayacak sorusu üniversite öğrencileri tarafından merak ediliyor. KYK burs başvurusu için beklenen tarihe çok az kaldı. Ü Geçimlerine katkı sağlamak isteyen birçok öğrenci KYK burs başvurularını ve diğer burs veren kurumları araştırıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu açıklaması bekleyenler http://yurtkur.gsb.gov.tr/ adresinden son dakika açıklamaları bekliyor. AÖF DGS kayıtları 13 Ekim tarihinde başlayacak, o tarihten itibaren KYK burs başvurularının da başlaması bekleniyor. KYK burs başvuruları hakkında Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun sitesinden resmi açıklama var mı? 2017 burs başvuruları ne zaman başlayacak?

KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? 2017 KYK burs başvurusu için kritik tarih! (Kredi ve Yurtlar Kurumu)
KYK burs başvuruları ne zaman başlayacak? 2017 KYK burs başvurusu için kritik tarih! (Kredi ve Yurtlar Kurumu) admin

KYK burs ve kredi almak isteyen öğrenciler başvuruların ne zaman başlayacağını araştırıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu web sayfasından yapılacak son dakika açıklaması bekleniyor. Madi destek almak isteyen üniversite öğrencileri kyk.gsb.gov.tr adresini durmadan takip ediyor. Öğrenci okullar açılmadan KYK burs başvuru tarihleri belli olacak mı diye merak ediyor. Ayrıca KYK Burs kredi başvurusu yapmadan önce öğrencilere uyarılar da yapılıyor. Bunlardan ön önemlisi başvuru formunu dikkatlice okunup ondan sonra tercih yapılması. İşte KYK burs ve kredi başvuruları için merak edilen detaylar…

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK burs başvurularının başlaması için söylentilere göre DGS tercih sonuçlarının açıklanması bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapılınca KYK burs başvuruları için engeller ortadan kalkmış oldu, şimdi DGS kayıtlarının tamamlanması bekleniyor ve onun için de işaret edilen tarih 13 Ekim olarak görünüyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da KYK burs başvurularının birkaç gün içinde kesinleşmesi bekleniyor.

2017-2018 KYK kredi ve burs başvuru tarihleri henüz belli olmadı. KYK'dan yapılacak burs ve kredi açıklamalarını anında Sözcü'den öğrenebilirsiniz. Kredi ve burs başvuruları tarihleri belii olduğunda haberimizde olacak. Başvuruların değerlendirmesi sonrasında, burs veya kredi tahsisi yapılan öğrenciler Kurumun kyk.gsb.gov.tr internet adresinde ilan edilmektedir.

KREDİ VE BURS FARKI NEDİR?

Karşılıksız olarak verilen KYK bursları aynı zamanda Başbakanlık Bursu adıyla da anılmaktadır. Öğrenim Kredisi ise öğrencilere eğitim süresince verilen, eğitim süresi bittikten sonra belirli düzende geri alınan borç paradır.

BU SENE ÖĞRENCİLER KAÇ LİRA BURS ALACAK?

Bu sene zam oranı geçtiğimiz yıla göre bir hayli az oldu. 2016’da KYK Burs ve Kredileri 70 TL kadar bir zam almıştı ve 400 TL’ye çıkmıştı. 2017’de ise KYK Burs ve Kredi tutarı 425 TL’den 450 TL’ye yükseldi. 2017 Ocak itibari ile KYK Burs ve Kredileri, 25 TL bir artış ile 450 Türk Lirası olarak belirlendi.Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklaması “Bu yıl lisans öğrencilerine kredi burs 470 TL olarak ödenecek” şeklindeydi.

KYK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Burs/öğrenim kredisi müracaatları, Kurumun kyk.gsb.gov.tr web adresinden kabul edilmektedir. Burs / öğrenim kredisi müracaatında bulunan öğrencilerden sadece öncelik belgesi istenilmektedir. Diğer beyan edilen bilgilere dair belgeler ise istenmemekte olup, beyan edilen bilgilere ait kontroller ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından web ortamında veya manyetik ortamda alınarak, yapılmaktadır. İstenilen belgeler Kurumun kyk.gsb.gov.tr adresinde ilan edilmektedir.

KYK burs başvuruları ne zaman yapılacak? diye merak eden öğrenciler başvurular için sabırsızlanıyor. KYK burs kredi almaya hak kazanan öğrenciler 2018 ocak ayında burs ve kredi ödemelerini alabilecek. Peki KYK başvuruları ne zaman yapılabilecek? Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan açıklama var mı?

KREDİ VE BURS BAŞVURUSUNDA BU BELGELERE DİKKAT

• Şehit çocuğu (Şehit bekar ise bekar kardeşleri)veya gazi çocuğu (İlgili Kurum ve Kuruluşlardan alınacak belge),
• Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzerinde engelli olduğu belgelendirenler.(Tam teşekküllü Devlet Hastanesi)
• Lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Kurumumuz tarafından araştırılacaktır.)
• 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 21 nci Maddesi kapsamında ki öğrenciler (Valilikten alınacak belge)
• Milli futbolcular Futbol Federasyonundan alınacak belge (diğer branşlarda milli olmuş amatör sporcular Kurumumuz tarafından T.C Gençlik ve Spor Bakanlığından Milli Sporcu Belgesi.)
• Anne ve babası vefat edenler,(Kurumumuz tarafından Mernis’den alınmaktadır.)

Kaynak:Sözcü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih