Metallerin Yüzeylerini Temizleme

Metallerin Yüzeylerini Temizleme

Metallerin Yüzeylerini Temizleme
Metallerin Yüzeylerini Temizleme kadir

 

Her türlü metalin yüzeyinde oluşan yağlanma, girinti ve çıkıntılar gibi problemlerin giderilmesi için kumlama makinesi kullanılmaktadır. Bu makine basınçlı hava sayesinde kum fırlatmaktadır. Bu sayede metalin yüzeyinde yer alan kısımlar aşındırılarak çıkarılmaktadır. Bu işlem kapalı ve açık alanlarda yapılabilmektedir. Açık alanda yapılması halinde kazan kullanılması gerekmektedir.

Bu makine sayesinde birçok farklı metal farklı kumlar ile temizlenebilmektedir. Bu kapsamda örnek olarak verecek olursak gemi yüzeylerinin temizlenmesi de bu şekilde yapılmaktadır. Bunun için ise özel kumların tercih edilmesi gerekmektedir.

Vibrasyon Makinesi

Metaller üzerinde yer alan çapakları, yağları vb. şeyleri temizlemek ve yüzeylerini düz bir hale getirmek için kullanılan malzemelerden birisi de vibrasyon makinesi olmaktadır. Bu makine sahip olduğu motor sayesinde bir titreşim oluşturmakta ve diğer malzemeler ile birleştirildiğinde de metaller temizlenmektedir.

Vibrasyon makinesi tek başına bu işlemi yapmak için yeterli değildir. Bunun için yardımcı malzemelere de gerek bulunmaktadır. Bunları sayacak olursak cam küre vibrasyon taşları, paslanmaz çubuk, satelit ve Inox bilyeleri sayabiliriz. Bu malzemeler genel olarak vibrasyon malzemeleri olarak adlandırılmakta ve vibrasyon makinesinin içerisinde kullanılmaktadır.

Vibrasyon ve kumlama makineleri ile sizler de metallerinizi tertemiz edecek ve3 ilk günkü gibi kullanmaya devam edeceksiniz. Özellikle seri üretim yapan fabrikalarda bu makineler üretimin kaliteli ve sürekli yapılması için son derece gerekli olmaktadır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih