Osman Aşkın Bak'tan önemli açıklamalar

Osman Aşkın Bak'tan önemli açıklamalar

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yabancı oyuncu sınırından Beşiktaş'ın başarısına kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu

Osman Aşkın Bak'tan önemli açıklamalar
Osman Aşkın Bak'tan önemli açıklamalar admin

Hürriyet'in haberine göre Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki başarısından dolayı gurur duyduklarını belirterek daha da ilerleyebileceğini söyledi.

"BEŞİKTAŞ İLE GURUR DUYUYORUZ"

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde daha da ileriye gidebileceğine inanıyorum. İyi oynuyorlar. Beşiktaş'ın başarısı hepimizi gururlandırıyor.

"CİDDİ YATIRIMLARIN OLMASI GEREKİYOR"

2020 Avrupa Şampiyonası için üzerimizdeki kara bulutları atacağımıza inanıyorum. Kulüplerin altyapılara olan yatırımların ciddi oranda artması gerekiyor. Menajerlik sistemi Türkiye'de tam oturmamış durumda. İkili ilişkilerle gidiyor. Milli Takım'a bir sporcunun hakkıyla gelmesi gerekiyor.

"ARDA TURAN'LAR KOLAY YETİŞMİYOR"

Bir Arda Turan kolay yetişmiyor. Daha önce Gökdeniz Karadeniz, Fatih Tekke gibi isimler de yurt dışında iyi işler yaptı. Altyapıya önem vermeliyiz.

"YABANCI OYUNCU SINIRINI KONUŞUYORUZ"

Yabancı oyuncu sınırı konusu gündemimizde... Kulüpler Birliği ile görüşüyoruz. Bu konuda Galatasaray'ın 4 sene üst üste şampiyon olduğu dönemdeki yerli oyuncu sayısına da dikkat çekmemiz lazım. Kulüplerin yabancı oyuncularla yaptığı kontratlar var. Bunları hemen sonlandırın diyemeyiz. Ama kulüpler birliğiyle konuştuk, milli takımı olumsuz etkilediğini söyledik. Yabancıya karşı değilim ancak yabancı sayısının ağırlıkta olmaması gerektiğini düşünüyorum."


SORU: Rekabet koşulları arttı deniyor. Öte yandan daha önce yabancı kuralı serbest değilken de başarılı olamadığımızı gördük. Futbolcularla ilgili kısımlar, daha çok süre alsın diye söyleniyor da hocalarla ilgili söylenmiyor? Neden milli takımı yabancı bir kişi çalıştırıyor? Bu sizi rahatsız ediyor mu?

Tabi ben Türk milli takımını bir Türk antrenörün çalıştırmasını arzu ederim. Görev alan hocalarımız geçmişte oldu. Tabi bizim dediğim gibi bu teknik heyet, milli takımda Türk teknik direktörün olmasını tabi ki arzu ediyoruz, tabi TFF'nin yaptığı görüşmeden bu sorumluluğu, kontratları var. Kontratını bırakıp oraya gelmek, arzu etmediler. Dolayısıyla fazla bir alternatifle karşı kalmayınca, bakıyoruz. Ligimize de bakalım...

Spor bir endüstri kabul ediyoruz. Ama bu sporun hedeflerimize hizmet etmesi lazım. Bunun kapasitesi de sizin sporcu potansiyelinize bağlı. Çok sayıda sporcuya ihtiyacımız var. O yüzden altyapıda devrim gibi yatırımlar yapılmalı. İyi eğitilirse, nitelikli eğitilirse bunlar karşına çıkacak. Tüm dünyada yabancı oyuncu var buna kimse itiraz etmiyor. İyi olursa çok katkı sağlar. Ama bizim elde ettiğimiz neticeler, milli takımın aldığı neticeleri değerlendirirseniz bizi üzüyor. Beklentilerimizi hedeflerimizi karşılamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih