Özel Okul Teşviki Nedir?

Özel Okul Teşviki Nedir?

Dershanelerin kapanarak yerini temel liselere bırakması üzerine hayatımıza giren yeni bir kavram olan özel okul teşviki en çok veliler tarafından merak ediliyor.

Özel Okul Teşviki Nedir?
Özel Okul Teşviki Nedir? admin

Dershanelerin kapanarak yerini temel liselere bırakması üzerine hayatımıza giren yeni bir kavram olan özel okul teşviki en çok veliler tarafından merak ediliyor. Çocuğuna dershane ile ek eğitim imkanı sunamayacak olan veliler, daha iyi bir eğitim için özel okullara yöneliyor. Devlet, özel okul öğrenim fiyatının bir kısmını teşvik olarak karşılıyor.

Kimler Özel Okul Teşvikine Başvurabilir?

2014-2015 Eğitim ve öğretim yılından beri hayatımıza giren bu kavram ile; okul öncesi, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim ve lise öğrencilerinin özel okullarda öğrenim görmesi yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Her yıl okullar açılmadan özel okul teşviki için veliler başvuru yapıyor.

Teşvik Ne Kadar?

Özel okullar en çok üniversite sınavına girecek olan ve dershaneye gitme imkanı bulunmayan öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Ancak devlet teşvikine rağmen, velilere düşen miktar dershane ücretinden çok daha fazla. Mesela 2016 yılında bir temel lise öğrencisinin yıllık kayıt ücreti minimum 12 bin TL iken devlet teşviki 4 bin TL idi. Bu durumda velilerin cebinden 8 bin TL daha çıkıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih