Suriyelilerin Bir Kısmı Dönmemek Üzere Ülkelerine Gidiyor

Suriyelilerin Bir Kısmı Dönmemek Üzere Ülkelerine Gidiyor

Ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeliler Türkiye’ye sığınmışlardı. Suriyeliler ne zaman gidecek sorusuna yanıt almak isteyen vatandaşlarımız için aldığımız haberlere göre ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin bir kısmı, Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden bir daha Türkiye’ye gelmemek üzere ülkelerine dönüyor.

Suriyelilerin Bir Kısmı Dönmemek Üzere Ülkelerine Gidiyor
Suriyelilerin Bir Kısmı Dönmemek Üzere Ülkelerine Gidiyor admin

Ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeliler Türkiye’ye sığınmışlardı. Suriyeliler ne zaman gidecek sorusuna yanıt almak isteyen vatandaşlarımız için aldığımız haberlere göre ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin bir kısmı, Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden bir daha Türkiye’ye gelmemek üzere ülkelerine dönüyor. Suriyeliler, ülkelerine gitmek için Öncüpınar Sınır Kapısı’nda geri gönderme merkezine kayıt işlemlerini yaptırıyorlar.

Suriyeliler, Kilis Valiliği'nin kendilerine sağladıkları minibüsler ile seyahat ederek Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden ülkelerine dönüyor. Yetkililer ortalama olarak günde 50 - 200 arasında ülkelerine kesin dönüş yapan Suriyeli olduğunu açıkladılar.

7 yıldır kargaşa ile iç savaşın sürdüğü ülkelerinden kaçmak zorunda kalan ve güvenilir olarak gördükleri Türkiye’ye yerleşen bazı Suriyeliler, Fırat Kalkanı Harekatı ile ülkelerinde huzur ve güvenliğin sağlanması üzerine ülkelerine kesin dönüş yapmaya başladılar. Uzun yılladır yuvalarından ayrı kalan ve ülkelerinden kopmak zorunda kalan Suriyeliler artık yuvalarına tekrar kavuşacakları için, hallerinden oldukça memnun görünüyorlar.

Türkiye’ye savaştan gelerek sığınan mülteciler, Türkiye’nin dört bir yanına dağılmışlardı. Şuan Suriye son dakika haberlerine göre, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen ve Kilis’te toplanan bazı Suriyeliler, kendi istekleri ile bir daha Türkiye’ye dönmemek üzere ülkelerine gidiyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih