Trump ve Erdoğan Görüşmesi

Trump ve Erdoğan Görüşmesi

BM Genel Kurul Toplantısı için ABD’ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kapsamda birçok dünya lideri ile ikili görüşme gerçekleştirmeyi başardı.

Trump ve Erdoğan Görüşmesi
Trump ve Erdoğan Görüşmesi admin

BM Genel Kurul Toplantısı için ABD’ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kapsamda birçok dünya lideri ile ikili görüşme gerçekleştirmeyi başardı. Bu kapsamda son olarak ABD Başkanı Donald Trump ile görüşen Erdoğan’ın gündeminde ağırlıklı olarak bağımsızlık referandumu vardı.

Görüşme 50 Dakika Sürdü

İkili arasında gerçekleşen toplantı öncesinde her iki lider de olumlu açıklamalarda bulundu. Ardından başlayan görüşmeler ise toplam 50 dakika sürdü. Görüşme sonrasında yapılan açıklamalarda ise her iki ülkenin de referanduma karşı olduğu net bir şekilde ifade edildi.

Genelkurmay ve MİT Başkanları

Görüşmeyi ilginç hale getiren nokta ise görüşme sırasında Erdoğan’ın ekibinde bulunan kimselerdi. Bu kapsamda Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan da görüşmede yer alan isimlerdi. Bu isimlerin de toplantıya katılıyor olması düşünülen askeri operasyonlar hakkında danışılması anlamına geliyor diyebiliriz. Bu kapsamda alınan herhangi bir karar olup olmadığı da net bir şekilde açıklanmadı. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde izlenecek stratejilerden alınan kararları tahmin etme imkanımız doğacaktır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih