Uykusuzluğa iyi gelen şeyler

Uykusuzluğa iyi gelen şeyler

Uyku problemleri hemen hemen hepimizin aralıklarla ya da kronik olarak yaşadığımız problemler arasında yer alır.

Uykusuzluğa iyi gelen şeyler
Uykusuzluğa iyi gelen şeyler admin

Uyku problemleri hemen hemen hepimizin aralıklarla ya da kronik olarak yaşadığımız problemler arasında yer alır. Stres, iş hayatının yoğunluğu gibi nedenlerin sık sık yol açtığı uyku problemleri uyku kalitemizin düşmesine, kendimizi gün içerisinde yorgun ve bitkin hissetmemize neden oluyor. Peki, bu uyku problemlerinin önüne nasıl geçebiliriz?

Bu problemlerin önüne geçmek için basit ama etkili birkaç öneride bulunmak istiyoruz:

  • Kabul edilebilir saatlerde yatağa girin. Çok geç saate kalmak, vücudun uykuya dalmasını geciktirebilir. Saat 23 ile 01 arası uyumuş olmaya gayret edin.
  • Uyumadan önce rahatlatıcı bitki çayları tüketin. Bu çaylar arasında ıhlamur, melisa, kediotu kökü, yasemin yer almakta. Bu bitki çaylarından yatağa girmeden önce 1 fincan içerseniz, gevşediğinizi ve kolay bir şekilde uykuya daldığınızı göreceksiniz.
  • Günlük stresinizi geride bırakmak için duşunuzu yatmadan önce rahatlatıcı ve gevşetici aromaya sahip yağlarla yapmaya gayret edin. Küvetinize damlatacağınız 1-2 damla lavanta yağı sinirlerinizi gevşetecek ve sizi rahatlatacaktır.
  • Kahve ve çay tüketiminizi azaltın. Günde 2 bardak kahveden daha fazla kahve tüketmeyin. Kahve içerdiği kafein nedeniyle vücudu uyarır ve uykuya dalmayı geciktirir.

Kolay uyumanın yolları olan bu 4 öneri ile daha kolay bir şekilde uyuduğunuzu keşfedeceksiniz.

uykusuzluğa iyi gelen şeyler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih