Vergi İndirimi Başka Bahara Kaldı

Vergi İndirimi Başka Bahara Kaldı

Son günlerde kamuoyunda ekonomik göstergeleri desteklemek amacı ile vergi indiriminin devam edeceği yönünde bir hava esmekteydi.

Vergi İndirimi Başka Bahara Kaldı
Vergi İndirimi Başka Bahara Kaldı admin

Son günlerde kamuoyunda ekonomik göstergeleri desteklemek amacı ile vergi indiriminin devam edeceği yönünde bir hava esmekteydi. Zaten hükümet gerek satışları desteklemek ve tüketiciye destek olmak amacı ile böyle bir düzenlemeye gitmişti. Ve bu düzenleme satışların artması ve piyasanın canlanması yönünden oldukça pozitif bir etki yaptığı gözlemlenmiştir. Açıklanan ekonomik veriler ise oldukça pozitif geldi. Özellikle büyüme verileri beklentilerin üstünde gelmesi ile piyasaların beklediği vergi indirimi devamı ise başka bahara kalmış görünmektedir.

Vergi Düzenlemesi Ufukta Görünmüyor

Toplumda bir kesin ise hala böyle bir vergi düzenlemesi beklemekteydi. Sebepleri ise daha tam olarak kara bulutların dağılmadı yönündeki düşünceleri idi. Ama Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın bir Tv kanalına yaptığı açıklama tam anlamı ile umutları bitirmiş görünmektedir. Bakan bu açıklamalarında son derece net bil ifade biçimi kullanarak dedikodulara noktayı koymuştur. Bakan şuanda herhangi bir düzenlemeyi düşünmediklerini ve ekomomik verilerin de oldukça iyi geldiğini hatta büyüme verilerinde yukarı bir yönde revize yapılacağını belirtmiştir. Maliye Bakanı Kurdaki artışında önüne geçildiğini ve artış kur artışının herhangi bir risk oluşturmadığına da değinmiştir. 2017n yılı sonuna kadar kesinlikle herhangi bir vergi türünde ya da diliminde bir düzenleme yapılmayacağını da bu yayında herkese açıklamıştır. Bakanında açıklamalarında sonra vergi indirimi konusunun en azından yakın bir dönemde bir daha gündeme gelmeyeceğini anlamış bulunmaktayız.

vergi indirimi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih