Yeni Bakandan Taşeron İşçisine Müjde

Yeni Bakandan Taşeron İşçisine Müjde

Taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Bizim de geçmiş dönemde yapmış olduğumuz seçimlerde taşeronda ki kardeşlerimize yönelik kamuda bir istihdam imkanı ile ilgili bir beyanımız oldu.

Yeni Bakandan Taşeron İşçisine Müjde
Yeni Bakandan Taşeron İşçisine Müjde admin

HaberDirekt.Com.tr/Haber Merkezi

Taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Bizim de geçmiş dönemde yapmış olduğumuz seçimlerde taşeronda ki kardeşlerimize yönelik kamuda bir istihdam imkanı ile ilgili bir beyanımız oldu. Biz AK Parti olarak ne dediysek arkasında durmuş bir iktidarız. Maliye Bakanlığımız ile birlikte bu konu üzerinde çalışıyoruz. Yeni yasama döneminde kısa süre içerisinde bu konu ile ilgili güçlü önemli adımlar atılacak" dedi.

Yeni Bakan Yeni Umutlar

Üzerinden 2 seneye yakın geçen taşeronların kadroya alınması olayı tam bir yılan hikayesine dönmüştü. Aileleri ile birlikte yaklaşık 4 milyon kişiyi ilgilendiren olayda şimdiye kadar pozitif bir adım atılamamıştı. Çalışma Bakanlığı sadece çalışmaların devam ettiği yönünde beyanları olmuştu. Fakat hem bakanın değişmesi hem de ufuktaki seçim taşeron işçilerin tekrar umutlarını yükselmesine yol açmıştır. Görülen o ki verilen vaat o ya da bu şekilde yerine getirilecek. Şuanda tüm beklentiler bu yeni düzenlemenin nasıl olacağı konusundadır. Çünkü taşeron işçiler kadrolular ile aynı haklardan yaralanmak istemektedirler. Özel statü gibi geçici çözümleri kesinlikle kabul etmeyeceklerini defalarca belirtmişlerdir. Tüm taşeron işçilerin tek dileği biran önce yasal düzenlemenin çıkması ve aynı işi yaptıkları diğer kadrolu işçiler gibi yasal haklara kavuşabilmektir. Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi Artık zaruri bir hal almış görünmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
27 28 Ağustos Günlük Burç Yorumları Oku Astroloji Yorumları
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih
ÖSYM Ek Yerleştirme Nasıl Yapılır? İşte Son Tarih