9 Ocak 2017

Muhammet Negiz

10 Ocak 2017 Okullar Tatil Mi? İşte Valiliklerin Açıklamaları

09/01/2017 - 23:39

Yoğun kar yağışı ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen bilgiler doğrultusunda birçok ilde eğitime ara verildi. Aşırı kar yağışı ve buzlanma gibi olumsuz hava şartları nedeniyle İstanbul, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tokat ve Yalova gibi birçok ilde okullar tatil edildi. Kar tatili verilen iller konusundaki detaylar haberimizde…
10 Ocak 2017 Okullar Tatil Mi? İşte Valiliklerin Açıklamaları

Yurt genelinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanırken aşırı buzlanma ve soğuk hava gibi nedenler hayatı zorlaştırmaya devam ediyor. Yaşanan olumsuz hava koşulları ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen veriler doğrultusunda birçok ilde eğitime ara verildi. Eğitime ara verildiği açıklanan iller arasında İstanbul başta olmak üzere Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Tokat, Yalova gibi iller yer alıyor. Kar tatili konusunda illerden bilgiler gelmeye devam ediyor.

İstanbul’da Eğitime Ara Verildi

Öğrenci ve velilerin kar tatili beklentisi İstanbul Valisi Vasip Şahin tarafından yanıtsız bırakılmadı. İl genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 10 Ocak Salı günü ara verildi. Vali Şahin tarafından yapılan açıklamalara göre, kar yağışının İstanbul’da gece boyunca devam etmesi bekleniyor. Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle muhtemel olumsuz etkileri dikkate alan Valilik tatil kararı aldı. Alınan karar çerçevesinde resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde 10 Ocak Salı günü tatil edildi.

İstanbul’da Üniversiteler de Tatil

Marmara, İstanbul Teknik, Mimar Sinan Güzel Sanatlar ve İstanbul Medeniyet üniversitelerinde de 10 Ocak Salı günü öğretime 1 gün süre ile ara verildi. Tatil kararını rektörlükler duyurdu.

Edirne’de Eğitime Ara Verildi

Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, tarafından yapılan açıklamaya göre Edirne’de 10 Ocak Salı günü eğitime ara verildi. Valilik kararı çerçevesinde tüm resmi ve özel okullar 1 gün süre ile tatil edildi. Engelli ve hamileler de 1 gün süre ile idari izinli sayıldı. 11 Ocak Çarşamba günü eğitime ara verilmesi konusunda ise Meteoroloji’den gelen bilgilere göre karar verilecek.

Kırklareli’de Okullar Tatil Edildi

Olumsuz hava şartları nedeniyle Kırklareli’de eğitime 1 gün ara verildi. Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre 10 Ocak Salı günü il merkezinde ve ilçelerde okullar tatil edildi. Engelli ve hamile kamu çalışanları da aynı gün idari izinli sayılacak. 11 Ocak Çarşamba günü için okulların tatil edilmesi konusunda ise hava şartlarındaki duruma göre karar verilecek.

Tekirdağ’da Eğitime Bir Gün Ara Verildi

Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Tekirdağ ilinde 1 gün süre ile eğitime ara verildi. Tekirdağ Valiliği tarafından yapılan açıklamada 10 Ocak Salı günü il genelinde resmi ve özel tüm ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edildi. 11 Ocak Çarşamba günü eğitime ara verilip verilmeyeceğine ise Valilik karar verecek.

Çanakkale’de Salı Günü Okullar Tatil

Olumsuz hava şartları Çanakkale’de okulları tatil ettirdi. Çanakkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada il merkezi, Çan, Lapseki, Ezine, Eceabat, Biga, Yenice, Bayramiç, Ayvacık, Gelibolu, Bozcaada ve Gökçeada’da 10 Ocak Salı günü eğitime 1 gün süre ile ara verildi. 11 Ocak Çarşamba günü için hava şartlarına göre karar verilecek.

Tokat’ta Eğitime 1 gün Ara Verildi

Yoğun kar yağışının etkili olması nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda kar tatili bir gün daha uzatıldı. Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı tarafından yapılan açıklamaya göre 10 Ocak Salı günü de eğitime ara verildi. Olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklenen ilde 11 Ocak Çarşamba günü okulların tatil olması konusunda karar daha sonra açıklanacak.

Balıkesir’de 12 İlçe Eğitime Ara Verildi

Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 12 ilçede tüm okullar tatil edildi. 3 ilçede ise taşımalı eğitime ara verildi. 10 Ocak Salı günü için yapılan açıklamada Balya, Bandırma, Bigadiç, Gönen, Erdek, Dursunbey, Sındırgı, Susurluk, İvrindi, Kepsut, Manyas, Marmara ilçelerinde özel eğitim kursları, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime 1 gün süre ile ara verildiği ifade edildi. Ayvalık, Burhaniye, Gömeç’te 10 Ocak Salı günü taşımalı eğitim gören öğrenciler için 1 gün süre ile eğitime ara verildi. 11 Ocak Çarşamba günü Balıkesir’de okulların tatil olması konusunda verilecek karar daha sonra açıklanacak.

Yalova’da eğitime ara verildi

Yalova Valiliği tarafından yapılan açıklamada 10 Ocak Salı günü eğitime ara verildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada “Olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve yoğun buzlanma nedeniyle, ilimiz genelinde tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 10 Ocak 2017 Salı günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır” denildi. 11 ocak Çarşamba günü Yalova’da okulların tatil edilmesi konusunda ise hava şartlarının durumuna göre karar verilecek. Yapılan açıklama haberimizdeki yerini alacak.

Samsun’da Birçok İlçede Eğitime Ara Verildi

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle, Terme, Vezirköprü, Havza, Kavak, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık ilçelerinde eğitime 10 Ocak Salı günü olarak bir gün ara verildi. Çarşamba, Alaçam, Atakum, 19 Mayıs ve Bafra ilçelerinde taşımalı eğitim veren okullarda, Canik ilçesindeki bazı köy okullarında, İlkadım ilçesinde Çatkaya ilkokul ve ortaokulunda eğitime ara verildiği belirtildi.

Kocaeli’de Okullar Tatil Edildi

Olumsuz hava şartları nedeniyle Kocaeli’de okullar tatil edildi. 10 Ocak Salı günü eğitime ara verilen ilde engelli ve hamile kamu çalışanları da bir gün süre ile idari izinli sayıldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada meteorolojik verilere göre olumsuz hava şartlarının ve buzlanmanın etkisini devam ettireceği öngörüldüğünden 1 gün süre ile eğitime ara verildiği açıklandı. Kocaeli’de 11 Ocak Çarşamba günü eğitimin devam edip etmeyeceği hava şartlarında yaşanan duruma göre belli olacak.

Tunceli’den Kar Tatili Açıklaması

Tunceli’nin Pülümür, Nazımiye ve Ovacık ilçelerinde 10 Ocak Salı günü eğitime ara verildiği açıklandı. Valilik tarafından yapılan açıklamaya göre, Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

11 Ocak Çarşamba Günü Kar Tatili Açıklaması

10 Ocak Salı günü eğitime ara veren iller konusunda detaylar gelmeye devam ediyor.Haber Direkt 10 Ocak Salı ve 11 Ocak Çarşamba günü açıklanan kar tatili konusundaki gelişmeleri bilginize sunmaya devam edecek.1 Yorum

 

  • mehmet temel :

    10 Ocak 2017-19:47

    Kutahya tavsanli tatilmi yarin
    4    0