11 Ocak 2017

Muhammet Negiz

12 Ocak Perşembe Bolu’da Okullar Tatil Mi? Bolu Valiliği Kar Tatili Açıklaması Bekleniyor

11/01/2017 - 16:08

Olumsuz hava koşulları nedeniyle 11 Ocak tarihinde Bolu’nun bazı ilçelerinde okullar tatil edildi. 12 Ocak Perşembe günü de kar yağışı beklenen ilde okulların tatil edilmesi bekleniyor. Valilik tarafından konu hakkında açıklama yapılması bekleniyor.
12 Ocak Perşembe Bolu’da Okullar Tatil Mi? Bolu Valiliği Kar Tatili Açıklaması Bekleniyor

Bolu’nun 3 ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar tatil edildi. Elverişsiz hava koşulları nedeniyle Gerede, Yeniçağa ve Dörtdivan ilçelerinde 11 Ocak Çarşamba günü eğitime ara verildi. Aynı gün içerisinde engelli ve hamile kamu çalışanları bir gün süre ile idari izinli sayıldı.

12 Ocak Perşembe günü Bolu’da kar yağışının artması bekleniyor. Hava sıcaklığın en düşük -2 derece olarak ölçüldüğü ilde, en yüksek hava sıcaklığı ise 1 derece olarak tahmin ediliyor. Kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam etmesi durumunda 12 Ocak Perşembe günü de eğitime ara verilmesi bekleniyor.

BOLU 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Valilik Açıklaması

Bolu Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, hava sıcaklığının gün içerisinde eksi 7 derece olduğu Bolu’da, etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle Gerede, Yeniçağa ve Dörtdivan ilçelerinde 11 Ocak Çarşamba günü eğitime ara verildi.

Aynı gün için kamu kurumlarındaki engelli ve hamile personel de 1 gün süre ile idari izinli sayıldı. 12 Ocak Perşembe günü olumsuz hava koşullarının devam etmesi durumunda okulların tekrar tatil edilmesi gündeme gelecek. Konu ile alakalı olarak Valilik tarafından açıklama yapılması bekleniyor.

Kar Yağışı Ne Kadar Sürecek?

Loading the player...


Yorum Yap