11 Ocak 2017

Muhammet Negiz

12 Ocak Perşembe İstanbul’da Okullar Tatil Mi? İstanbul Valiliği Kar Tatiline Devam Ediyor

11/01/2017 - 9:09

11 Ocak Çarşamba günü İstanbul’da okullar tatil edildi. Karla karışık yağmur beklenen ilde olumsuz hava şartlarının devam etmesi durumunda 12 Ocak Perşembe günü de eğitime ara verilmesi bekleniyor. Konu hakkında Valilik tarafından gün içerisinde açıklama yapılması bekleniyor.
12 Ocak Perşembe İstanbul’da Okullar Tatil Mi? İstanbul Valiliği Kar Tatiline Devam Ediyor

İstanbul genelinde okullar tatil edildi. Beklenenin üzerinde kar yağışı nedeniyle ulaşım güvenliğini dikkate alarak eğitim ve öğretime 11 Ocak Çarşamba günü ara verildi. Valilik kent genelinde etkili olan kar yağışının beklenenin üzerinde bir yoğunlukla seyrettiğini ifade etti.

Yoğun yağış nedeniyle İstanbul’da kar birikintileri, don ve buzlanmanın sokaklarda araç ve yaya ulaşımına olumsuz etki ettiği ifade ediliyor. 12 Ocak Perşembe günü de hava tahminlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Hava sıcaklıklarının artması beklenirken, en düşük hava sıcaklığının 3 derece olması bekleniyor. En yüksek hava sıcaklığı ise 6 derece olarak ölçülüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelecek olan veriler ışığında İstanbul’da 12 Ocak Perşembe günü de eğitime ara verilmesi bekleniyor.

İSTANBUL İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Valilik Açıklaması

İstanbul Valiliği olumsuz hava şartları nedeniyle 11 Ocak Çarşamba günü eğitime tekrar ara verdi. Valilik tarafından yapılan açıklamada “Herhangi bir sıkıntı ve mağduriyetle karşılaşılmaması için tedbir amacıyla tüm resmi ve özel kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde, gündüz bakımevleri, çocuk kulüpleri, özel eğitim ve rehabilitasyon ile rehberlik araştırma ve halk eğitim merkezlerinde eğitim ve öğretim faaliyetlerine yarın (11 Ocak Çarşamba) ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personelle hamile çalışanlar da idari izinli sayılacaktır.” denildi.

Olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve kar yağışının beklenenin üzerinde seyretmesi durumunda İstanbul Valiliği’nin 12 Ocak Perşembe günü de okulları tatil etmesi bekleniyor. Valilik tarafından verilecek olan okulların tatil edilip edilmeyeceğine dair kararın gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

Kar Yağışı Ne Kadar Sürecek?

Loading the player...


Yorum Yap