11 Ocak 2017

Muhammet Negiz

12 Ocak Perşembe Manisa’da Okullar Tatil Mi? Manisa Valiliği Harekete Geçti

11/01/2017 - 9:36

11 Ocak Çarşamba günü Manisa’nın 3 ilinde eğitime ara verildi. Kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam etmesi durumunda 12 Ocak Perşembe günü de okulların tatil edilmesi bekleniyor. Konu hakkında Valilik tarafından açıklama yapılması bekleniyor.
12 Ocak Perşembe Manisa’da Okullar Tatil Mi? Manisa Valiliği Harekete Geçti

İl genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Demirci, Soma ve Turgutlu ilçelerinde ilk ve orta dereceği okullarda eğitime ara verildi. Ahmetli, Akhisar, Kırkağaç, Köprübaşı, Salihli, Selendi, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde ise taşımalı sistemle gelen öğrenciler için okullar bir gün süre ile tatil edildi.

Karla karışık yağmur tahminlerinin yapıldığı Manisa’da yağışların devam etmesi bekleniyor. Hava sıcaklığının ise 12 Ocak Perşembe günü en düşük 4 derece olacağı tahmin edilirken, en yüksek hava sıcaklığı ise 9 derece olarak ölçülüyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanacak olan veriler çerçevesinde 12 Ocak Perşembe günü okulların tatil olup olmayacağı belli olacak.

MANİSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Valilik Açıklaması

Manisa Valiliği aldığı karar gereği bazı ilçelerde okulları bir gün süre ile tatil ederken bazı ilçelerde de taşımalı eğitime 11 Ocak Çarşamba günü için ara verildi. Valilikten yapılan açıklamaya göre Demirci, Soma, Turgutlu ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Ahmetli, Akhisar, Kırkağaç, Köprübaşı, Salihli, Selendi, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde ise taşımalı sistemle gelen öğrencilere okullar bir gün süre ile tatil edildi.

Olumsuz hava şartlarının devam etmesi durumunda 12 Ocak Perşembe günü eğitime devam edilip edilmeyeceğine Valilik karar verecek. Valilik tarafından konu ile alakalı olarak yapılacak açıklama haberimizde yerini alacak.

Kar Yağışı Ne Kadar Sürecek?

Loading the player...


Yorum Yap