29 Nisan 2016

Kadir Çalışkan

12 PKK’lı Etkisiz Hale Getirildi

29/04/2016 - 14:36

12 PKK’lı Etkisiz Hale Getirildi

Terör örgütü PKK’ya karşı yurt genelinde yapılan operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Yurt içinde terör olayı ve terörist sayısını sıfıra indirene kadar devam edeceği belirtilen operasyonlarda oldukça etkili sonuçlar alınmaya devam ediyor. Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden yaptığı yeni açıklamada, Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde ve Şırnak’ta 6’şar PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. Genelkurmay Başkanlığı’nın sitesinde yer alan bilgilere göre Mardin’in Nusaybin ilçesinde bugün etkisiz hale getirilen 6 terörist ile, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 308’e yükseldi. Devam eden operasyonda yedi el yapımı patlayıcı imha edilirken, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 681’e çıktı.

Ülke genelinde sürdürülen operasyonlar acı haberler gelmeye devam etse de güvenlik güçleri ülke bütünlüğü ve halkın güvenliğini sağlamak amacıyla cansiperane mücadelesini sürdürüyor. Şırnak’ta devam eden operasyonlarda bugün etkisi hale getirilen 6 terörist ile birlikte toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 272’ye yükseldi. Ayrıca 376 Biksi makineli tüfek fişeği, dokuz Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü ve 610 mermi, 160 av tüfeği fişeği, bir roketatar mühimmatı, bir dürbün, bir sırt çantası, bir gaz maskesi ele geçirildi. Ayrıca şehirde süren operasyonlar sırasında 14 el yapımı patlayıcı imha edilerek, Şırnak’ta etkisiz hale getirilen el yapımı patlayıcı sayısı toplam 827 oldu.

Ayrıca, yapılan diğer operasyonlarda Şanlıurfa, Balıkesir, Tunceli, Erzincan ve Van’da 4’ü terör örgütüne üye olmaktan aranan toplam 5 teröristin yakalandığı belirtildi. Bingöl’de de sürdürülmekte olan operasyonlar kapsamında terör örgütü tarafından kullanıldığı tespit edilen iki sığınakta çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Ele geçirilen mühimmat ve silahlardan, örgüt üyelerinin gece saldırısı düzenleyebileceği anlaşıldı.Yorum Yap