9 Mayıs 2016

Kadir Çalışkan

12 Saat Ameliyatta Kaldı!

09/05/2016 - 11:01

12 Saat Ameliyatta Kaldı!

Türk sineması ve dizi tarihinin en sevilen oyuncularından biri olan Oya Aydoğan, dün akşam rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Evde patates kızartması yerken, patatesin boğazına takılması sonucu çıkartmak için kendisini zorlayan Aydoğan’ın, kalbinden çıkan Aort damarının çatladığı (yırtıldığı) anlaşıldı. Ünlü oyuncu Oya Aydoğan şiddetli sırt ağrısı, sol kolunda güçsüzlük ve yüzünde uyuşma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Yapılan incelemeler sonucunda yüksek tansiyon hastası olan Aydoğan’ın, Aort damarının yırtıldığı anlaşıldı. Acilen ameliyata alınan Yeşilçam’ın yıldız oyuncusuna açık kalp ameliyatı yapıldı. Yaklaşık olarak 12 saat süren operasyonla Aort damarı alınan oyuncuya suni damar takıldı. Operasyondan sonra yoğun bakıma alınan Aydoğan’ın durumu ciddiyetini koruyor ancak, kanamanın durdurulmuş olması ve damarın başarıyla değiştirilmesi doktorları ve oyuncunun sevenleri için iyi bir haber.

Ameliyatı yapan Prof. Dr. Ahmet Özkara ve Op. Dr. Halil Hüzmeli ünlü oyuncunun sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Oyuncunun kalpten çıkan Aort damarında yırtılma tespit edildiğini ve acil bir ameliyatla damarın değiştirildiğini belirtti. Aydoğan’ın yoğun bakıma alındığını ancak durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti.

Oyuncu Dostları Yalnız Bırakmadı

Oya Aydoğan’ın sağlık durumunu hakkında magazin basını, birçok oyuncu hastaneye gelerek destek verdi. “Söylemezsem Olmaz” programının muhabiri de Oya Aydoğan’ın sağlık durumu hakkında hastaneden açıklamalarda bulundu. Aydoğan’ın oğlu Gurur dışında kimsenin yoğun bakım odasına girmesine izin verilmediğini belirten muhabir, Bülent Ersoy’un da hastaneye geldiğini ve Oya Aydoğan’ı görme istediğini izin verilmemesi üzerine bu kez de fotoğrafını istediğini ancak bu isteğinin de karşılıksız kaldığını belirtti.

Oya Aydoğan için hastaneye akın eden sanat camiasının ünlü isimleri, ünlü oyuncuyu yalnız bırakmadı. Nuri Alço, Lerzan Mutlu, Armağan Çağlayan, Aylin Coşkun, Hande Yener, Bülent Ersoy, Ece Erken, Selahattin Alpay, Merve Sevi, Serpil Çakmaklı gibi isimler Oya Erdoğan için hastanede bekliyor.Yorum Yap