19 Kasım 2016

Yunus Ünlü

20 Kasım Pazar Günü Açık Nüfus Müdürlükleri Fazla Mesai Yapacak

19/11/2016 - 21:29

20 Kasım pazar günü açık olan Nüfus Müdürlükleri merak ediliyor. Milyonlarda kişinin gireceği 2016 KPSS Ortaöğretim sınavı öncesinde nüfus cüzdanını kaybeden yada yeniden çıkarmak isteyenler için alınan karar doğrultusunda tüm illerde Nüfus Müdürlükleri açık olacak. Yeni kimlik için 2 adet fotoğraf yeterli olacak.
20 Kasım Pazar Günü Açık Nüfus Müdürlükleri Fazla Mesai Yapacak

Nüfus Müdürlükleri, ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre KPSS Ortaöğretim sınavının yapılacağı 20 Kasım Pazar günü açık olacak. Sınava girecek olan adayların mağduriyet yaşamaması için alınan karar neticesinde bütün illerde nüfus müdürlüklerinde hizmet verilmeye devam edecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim sınavının yapılacağı 20 Kasım Pazar günü, nüfus müdürlüklerinin açık olacağını duyurdu.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 20 Kasım 2016’ya gerçekleştirilecek olan KPSS Ortaöğretim sınavına nüfus cüzdanının olmaması, nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarasının olmaması, fotoğraf ya da soğuk damga olmaması gibi nedenlerle kabul edilemeyecek durumdaki adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce il ve ilçe müdürlükleri sınav günü 07:00-10:15 saatleri arasında adaylara hizmet vermeye devam edecekler.

Kimlik Belgesi İçin 2 Fotoğraf Yeterli

Adayların işlemlerinde sorun yaşanmaması için KPSS Ortaöğretim Sınav Giriş Belgesi ve 2 adet fotoğraf ile nüfus müdürlüklerine müracaat etmeleri tavsiye edilmektedir. Adaylar kendilerine en yakın olan ilçe nüfus müdürlüklerine giderek nüfus cüzdanlarına ilişkin işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.Yorum Yap