22 Ekim 2016

Kadir Çalışkan

2017 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı

22/10/2016 - 13:52

ÖSYM, 2017 sınav takvimi ve sonuç açıklama tarihleri açıklandı. En çok merak edilen sınavlar ise YGS, LYS ve KPSS. 12 Mart tarihinde YGS, 21 Mayıs KPSS, 10-18 Temmuz LYS dikkat çeken sınav tarihleri arasında yer alıyor.
2017 ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı

2017 ÖSYM sınav takvimi açıklandı. Milyonlarca kişi ilgilendiren açıklamada pek çok sınavın tarihlerinde değişikliğe gidildiği gözden kaçmadı. Özellikle geçen yıl KPSS ve ÖABT sınav tarihleri arasında olan farkın bu yıl kaldırılması sevindirdi. Üniversiteye ilk adım YGS ise bu yıl 12 Mart tarihinde gerçekleşecek.

Sınav takviminin yanı sıra ÖSYM, geçen yıl olduğu gibi bu yılda sınav açıklama tarihlerini de önceden belirtti.

ÖSYM’nin Sınav Takvimi Hakkında Yaptığı Uyarılar
*** Güncel gelişmelere göre ÖSYM Sınav Takvimi yenilenerek kamuoyuna duyurulacaktır. İlgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri tavsiye edilir. ** Sınav sonuçlarının belirtilen tarihlerde açıklanması planlanmaktadır ancak, sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.

*** Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS) ile Elektronik Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavları (eALES), ÖSYM Elektronik Sınav Merkezlerinde (e-Sınav Merkezi) yapılacaktır. Sınava başvuru tarihlerinde, ÖSYM e-Sınav Merkezlerinin aday kapasitesi kadar adayın başvurusu alınacaktır. Kapasite dolduğunda başvuru tarihleri tamamlanmadan başvuru sonlandırılacaktır. Kapasite dolmadığı takdirde başvuru tarihlerinin son günü saat 23.59’a kadar adayların başvuruları alınmaya devam edilecektir.

2017 ÖSYM Sınav Takvimi İçin TıklayınızYorum Yap