22 Kasım 2016

Yunus Ünlü

24 Kasım Öğretmenler Günü Tatil Mi? MEB’den Öğretmenler Günü Özel Programı

22/11/2016 - 21:33

24 Kasım Perşembe günü tatil olacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı tatil söylentileri konusunda sessizliğini koruyor. 81 ilden 329 öğretmen Ankara’da MEB’in misafiri olarak kutlamalara katılacak.
24 Kasım Öğretmenler Günü Tatil Mi? MEB’den Öğretmenler Günü Özel Programı

24 Kasım Öğretmenler Gününün tatil olup olmayacağı öğrenciler ve velileri için merak edilmektedir. Ülkemizde genel olarak öğretmenler gününe dair kutlamalar ve etkinlikler mesai saati çerçevesinde yapılmaktadır. Öğrenci ve velilerin tatil konusundaki beklentileri ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sessizlikle karşılanmaya devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla zengin bir kutlama programı hazırladı. Öğretmenler Günü çerçevesinde 81 ilden 329 öğretmen Ankara’da gerçekleştirilecek olan sosyal ve kültürel etkinlilerle ağırlanacak.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın talimatıyla, 81 ilden gelecek olan öğretmenler, 3 gün boyunca Ankara’nın tarihi mekanlarını ve müzelerini gezecek, tiyatro gösterisi ve resim sergisi gibi faaliyetlere katılma fırsatı bulacak.

MEB’İN ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÖZEL PROGRAMI 2016

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Ankara’da gerçekleştireceği Öğretmenler Günü Özel Programı çerçevesinde etkinliğin ilk günü MEB Müsteşarı Yusuf Tekin öğretmenlere hitap edecek. Henüz hizmete açılmamış olan Ankapark öğretmenlere tanıtılacak. Birinci Meclis Müzesi, Cumhuriyet ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Rahmi Koç Müzesi’ni ziyaret edecek olan öğretmenler ardından Taceddin Dergâhı, Ulucanlar Cezaevi ve Hamamönü gibi Ankara’nın önemli tarihi mekânlarını gezecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan akşam yemeği sonrasında Gençlik Parkı Başkent Tiyatrosu Sahnesi’nde sergilenen oyun izlenecek.

24 Kasım’da Anıtkabir’i ziyaret edecek olan öğretmenler, Sıhhıye’deki Atatürk Lisesinde 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehit olanların yakınları ve gazilere Türk bayrağı ve plaket takdim törenine katılacaklar.

Bakanlık teşkilat ve işleyiş yapısı hakkında bilgilendirilecek öğretmenler, 25 Kasım Cuma günü Ankara’nın tarihi mekânlarını ziyaret edecek. Ankara Devlet Tiyatrosu da öğretmenler için özel bir temsil sunumu gerçekleştirecek.Yorum Yap