30 Ağustos 2016

Kadir Çalışkan

9 Gün Tatil Onaylandı!

30/08/2016 - 10:48

9 Gün Tatil Onaylandı!

Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte bayram tatilinin kaç gün olacağını merak eden vatandaş, nihayet beklediği cevabı buldu. 9 Gün olması beklenen tatil süresine hükümetten onay çıktı ve kamu çalışanlarının tatili, hafta sonu ile birleştirildi. Böylece 12 Eylül pazartesi günü başlayacak olan bayram tatili ile hafta sonu arasında kalan Cuma günü, mesai yapılmayacak. Kamu çalışanları direkt olarak aralıksız 9 gün tatil yapma imkanı elde edecek.

Özel Sektör Yine Çalışacak!
Özel sektör çalışanları ise yine mağdur. Bayram süresince bir çok özel sektör çalışanı fazla mesai yapacak. Cuma günkü kamu çalışanlarına yapılan tatil ise özel sektöre yansımıyor. Bu nedenle özel sektör çalışanları için 9 gün tatil hayal durumunda. Bu durumdan her resmi tatilde mağdur olan özel sektör çalışanları, bu yönde yeni bir kanunun çıkmasını istiyor fakat özel sektör de işverenler bu konuda taviz vermiyor. Özellikle resmi tatillerde (bayramlar da dahil) avm ve tatil beldelerinde çalışanlar mecburen daha fazla mesai harcıyor.

Emekli ve Memurlara İkinci Müjde!
Bayram tatilinin yanı sıra memur ve emekli kesime ikinci müjdeli haber de maaşların erken yatmasına ilişkin oldu. Yapılan açıklamada emeklilerin ve memurların maaşları 8-9 Eylül tarihinde yani bayramdan önce yatırılacak. Özellikle kurban alımını da yakından etkileyecek olan maaşların erken yatması, vatandaşı sevindirdi.Yorum Yap