30 Kasım 2016

Yunus Ünlü

A2 Frekans Ayarları Nasıl Yapılır? Türksat 4A ve 2A Frekans Bilgileri ve Kurulum İşlemleri

30/11/2016 - 16:19

A2 frekans ayarları nasıl yapılır. Turkuaz Medya'nın yeni kanalı A2, Ziraat Türkiye Kupası ve zamanın en çok izlenen dizilerini ekrana taşıyor. Peki ATV'nin yan kanalı olan A2'yi uyduya nasıl ekleyebiliriz? İşte adım adım yapmanız gerekenler.
A2 Frekans Ayarları Nasıl Yapılır? Türksat 4A ve 2A Frekans Bilgileri ve Kurulum İşlemleri

Turkuaz Medya yeni kanalı ile A2 yayın hayatına renk katmayı amaçlıyor.. Önceki yıllara damgasını vurmuş diziler ve Ziraat Türkiye Kupası’nı ekranlara taşıyacak olan A2 televizyonu kemikleşmiş izleyici kitlesi oluşturmayı amaçlıyor. Kanal Ezel, Elveda Rumeli, Sıla, Aliye, Avrupa Yakası, Asmalı Konak, Selena, Adanalı gibi sevilen dizileri tekrar ekrana taşıyor.

Turkuz Medya’nın çiçeği burnunda televizyon kanalı kendisinden söz ettirmeye başladı. Sevilen dizileri ve futbol maçlarını ekrana taşıyacak olan kanal, beğeni toplamak için ilk adımlarını atmış durumda. A2’ye dair merak edilen frekans ayarları, yayın akışı, içerik ve futbol gündemini sizler için bir araya getirdik.

A2 UYDUDAN NASIL İZLENİR?
A2 güncel frekans bilgilerinizi uydunuza girerek canlı olarak izleyebilirsiniz. Televizyonlarınızda otomatik olarak kanal araması gerçekleştirerek de A2 kanalını izleyebilirsiniz. Aynı zamanda manuel olarak da frekans bilgileri girebilir ve A2’yi canlı izleyebilirsiniz.

A2’yi Digiturk ‘te 35 nolu kanaldan, Kablo TV ‘de 37 nolu kanaldan, Turkcell TV’de 29 nolu kanaldan, Tivibu’da 59 nolu kanalda ve TÜRKSAT 4A uydusunda, Frekans: 12053 Mhz, Symbol Rate: 27500, FEC: 5/6, Pol: H ( Yatay) konumunda izleyebilirsiniz.

A2 İNTERNET ÜZERİNDEN DE İZLENEBİLİYOR
A2 kanalı internet üzerinden de yayın yapmaktadır. A2 canlı yayın bağlantısı için gerekli altyapı sağlanmış ve izleyicilerin beğenisine sunulmuştur. a2tv.com.tr/webtv/canli-yayin bağlantısı aracılığı ile internet yayınına erişim sağlanabilmektedir.

A2 Frekans Ayarları ve Uyduya Ekleme İşlemleri

Loading the player...


Yorum Yap