12 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

ABD Açık’ta Sürpriz Şampiyon!

12/09/2016 - 9:32

ABD Açık’ta Sürpriz Şampiyon!

Amerika Açık Tenis Turnuvasu Türkiye saati ile sabaha karşı sonlandı. Turunvadan sürpriz sonuç çıkması, çok fazla kişiyi hüsrana uğratırken, hüsranın en büyüğünü yaşayan isim ise Sırp raket Novak Djokovic oldu. Ünlü tenisçi, favori olarak çıktığı final karşılaşmasında rakibine boyun eğdi ve turnuvayı ikinci olarak tamamladı. Turnuvanın şampiyonu ise İsviçreli raket Stan Wawrinka oldu.

2016 Yılında ciddi bir düşüş yaşayan Novak Djokovic’in bu yıl kaybettiği ilk turnuva olmadı. Sakatlığı nedeniyle son olarak olimpiyatlara da katılmayan oyuncu, taraftarlarını bu yıl içerisinde çok mutlu edemedi. Performans düşüklüğünün nedeni ise bilinmiyor fakat Sırp raketin bir numaradaki koltuğu artık yavaş yavaş sallanmaya başlamış gibi görünüyor.

4 Saat Sürdü!
Stan Wawrinka ile Novaj Djokovic arasında oynanan maç ise normalden daha uzun sürdü. İlk sette Tie-break bölümüne geçilirken Novak 7-1’lik üstünlük sağlayarak ilk sayısını alarak öne geçti. İkinci sette ise Stan Wawrinka servis kırarak rakibi ile dengeyi sağladı. Üçüncü sette de önde gelen isim olan Wawrinka 2-1 öne geçti. Dördüncü set ise adeta nefeslerin tutulduğu set oldu. Novak’ın sık sık sağlık sorunu nedeniyle mola istediği görülürken, oyunu bitirmekte zorlandığı görüldü. Bu sırada Wawrinka ise rakibin zaafını görerek maçı kazanmasını bildi.

Maçın ardından üzüntü yaşayan Novak Drjokovic, rakibini de övdü. Stan Wawrinka’nın iyi bir raket olduğunu belirtti. Stan Wawrinka, kariyerindeki üçüncü grand slam turnuvasını kazanırken, dünyanın üç numarasındaki yerini korudu.Yorum Yap