8 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

ABD Başkanı Kim Oldu? Tüm Dünya Clinton ve Trump Çekişmesini Konuşuyor

08/11/2016 - 10:40

ABD Başkanı kim oldu? Tüm dünyanın yakından takip ettiği ABD Başkanlık seçimleri için nefesler tutuldu. Bir tarafta Trump, diğer tarafta ise Clinton. İki isim arasında kimin başkan olacağı açılan sandıklar sonucunda netlik kazanacak. İlk gelen verilere göre anketlerde olduğu Clinton önde gidiyor.
ABD Başkanı Kim Oldu? Tüm Dünya Clinton ve Trump Çekişmesini Konuşuyor

ABD Başkanı kim olacak soruları cevabını buluyor. Tüm dünyanın yakından takip ettiği seçimlerde sandıklar açılmaya başladı. Asıl sonuçlar doğu eyaletlerindeki sandık sonuçları ile netleşecek. Clinton’un Başkan seçilmesi beklenirken Trump son çalışmaları ile aradaki farkı kapatmıştı. Anketlerde neredeyse aynı oranda giden sonuçlar nasıl şekillenecek merakla bekleniyor.

Müslümanlar Trump’ı istemiyor. Nedeni ise aylardır sürdürdüğü çalışmalar süresince onları kötülemesi. Özellikle Suudi Arabistan, Irak, Suriye bölgesi seçim sonuçlarını yakından takip ediyor. Olası bir Trump başkanlık döneminde çok büyük yaptırımların gelebileceği gündemde.

ABD Başkanı Kim Olacak?
Yarışa geride başlayan Clinton, çalışmalarının meyvelerini topluyor. Özellikle son günlerde yaptığı atılımla Trump’ı geride bırakan Clinton’un herhangi bir aksilik olmazsa ipi göğüslemesi bekleniyor.

Tüm Dünya Yakından Takip Ediyor
Donald Trump’ın seçim çalışmaları sırasında takındığı tavır eleştirileri de beraberinde getirmişti. Müslüman karşıtı bir tavır ile çalışmalarını sürdüren Trump’ın başkan seçilmesi durumunda Orta Doğu’da dengelerin değişmesi bekleniyor. Demokrat Clinton ise her fırsatta tartışma çıkartmayı seviyor. Kısaca Trump yada Clinton hangisi seçilirse seçilsin Obama’yı aratacak gibi börünüyor. Tüm dünya sandıkta çıkacak sonucu bekliyor.

Sandıklar Açılmaya Başladı

ABD’nin yeni başkanını seçiyor. Sandıklar açılmaya başladı, Clinton tıpkı anketlerde olduğu gibi yine bir adım önde. Ancak asıl sonuçlar doğu eyaletlerdeki sandıkların açılması ile belli olacak.Yorum Yap