9 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

ABD Başkanı Trump Olacak!

09/11/2016 - 9:51

ABD başkanı Trump artık zaferini ilan etmek için son sandıkların açılmasını bekliyor. Clinton ile yarışında hep geride kalan Trump, son anda gerçekleştirdiği atılımla Başkanlığa ulaştı. Trump Clinton'a büyük fark atarak tüm Dünya'da dengeleri değiştireceğinin sinyallerini vermiş oldu.
ABD Başkanı Trump Olacak!

ABD yeni Başkanı Trump oldu. Henüz resmi olarak sandıklar tamamlanmasa da açık ara farkla liderliği elinde bulunduran Trump herkesi ters köşe yaparak Clinton’u geride bıraktı. Seçim çalışmaları boyunca sergilediği politika ile eleştirilerin odak noktasında olan Trump, halkı kendine bağlamış gibi görünüyor.

Meydanlarda hiç bir ünlü isme yer vermeyen Trump sadece halkla iç içe olmayı tercih etmişti. Clinton ise bir çok ünlü isimle birlikte propagandalarını sürdürmüştü. Oy oranlarının gösterdiği gibi Trump izlediği yolla Başkanlığa yürüyor.

Rusya ile İlişkiler Düzelecek

Trump ise özellikle IŞİD ile mücadele konusunda Putin ile birlikte çalışabileceğini ve iki ülke arasındaki gerilimi düşürebileceğini öne sürüyor.

Ortadoğu’da Yeni Dönem Başlayacak

Trump, Esad’ın IŞİD’e karşı savaştığını ve devrilmesinin çok daha olumsuz sonuçlar doğurabileceğini savunuyor. Cumhuriyetçi aday ayrıca, Esad yönetimine karşı savaşan grupların desteklenmemesi gerektiğini öne sürüyor.

Trump Başkanlığa Yürüyor

Anketlerde geride kalan Trump, seçimlerde herkesi şaşkına çevirdi. ABD’nin yeni başkanı Trump zafer kutlamaları için artık sandıkların tamamlanmasını bekliyor.

ABD başta olmak üzere hiç bir ülke Trump’ın Başkan seçilmesi beklemiyordu. Ancak Trump yürüttüğü politika ile rakiplerini geride bırakmayı başardı.

abd-baskani

Trump tüm Dünya’da dengeleri alt üst edecekYorum Yap