6 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

ABD Başkanlık Seçimi Ne Zaman? Trump ve Clinton Karşı Karşıya

06/11/2016 - 18:24

ABD başkanı kim olacak soruları 8 Kasım tarihinde cevabını bulacak. Trump ve Clinton'un aylardır süren ezeli çekişmesinde kazananın kim olacağı tüm Dünya kamuoyunda yakından takip ediliyor. Anketlerde Clinton bir adım önde giderken Trump farkı kapatmak için çalışmalarını sürdürüyor.
ABD Başkanlık Seçimi Ne Zaman? Trump ve Clinton Karşı Karşıya

ABD Başkanlık seçimleri için artık saatlerde kaldı. Tüm Dünya’nın yakından takip edeceği seçimlerde Trump ve Clinton yarışacak. İkili seçim çalışmaları boyunca çok kez karşı karşıya gelerek tartışmıştı.

Cumhuriyetçi Clinton ve Demokrat Trump arasında ipi kimin göğüsleyeceği merak konusu. Seçim çalışma sırasında Trump Müslüman düşmanı bir tavır sergilerken Clinton ise biraz daha ılımlı tavır takındı. Birleştikleri tek nokta ise Başkan seçilirse PYD güçlerini desteklemeye devam edeceklerini belirtiyor.

Clinton Az Farkla Önde
Yarışa geride başlayan Clinton, çalışmalarının meyvelerini topluyor. Özellikle son günlerde yaptığı atılımla Trump’ı geride bırakan Clinton’un herhangi bir aksilik olmazsa ipi göğüslemesi bekleniyor.

Trump Çalışmalarına Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Donald Trump seçim çalışmaları süresince özellikle Müslümanlara yönelik takındığı tavır nedeniyle oldukça çok eleştirilmişti. Anketlerde de geride bulunan Trump’ın zorlu yarışta kazanıp kazanamayacağı merak konusu.

ABD Başkanlık Seçimleri Ne Zaman?

Uzun süredir merakla beklenen 2016 ABD başkanlık seçimleri, 8 Kasım 2016 tarihinde yapılacak. Bu seçimler 58. ABD başkanlık seçimleri olacak. ABD’nin şimdiki başkanı Barack Obama bu göreve iki kez seçilmiş olduğu için üçüncü bir kez aday olması mümkün olmadığından aday değil. Trump ve Clinton isimlerinden biri ABD’nin yeni başkanı olacak.Yorum Yap