9 Ocak 2017

Muhammet Negiz

ABD PYD İşbirliği Devam Ediyor

09/01/2017 - 13:46

Türkiye’nin defalarca uyarmasına rağmen ABD, PKK/PYD’yi desteklemeye devam ediyor. Suriye’de PKK/PYD mensuplarına silah ve eğitimin yanında DAEŞ/IŞİD’den boşalan alanları da teslim ediyor. ABD yönetimi tarafından atılan bu adımlar tepki çekmeye devam ediyor.
ABD PYD İşbirliği Devam Ediyor

Hükümet yetkililerinin eleştirilerine konu olan ABD’nin terör örgütlerine olan desteği tüm belgeleri ile ortaya çıkıyor. Sözcü gazetesi tarafından verilen habere göre ABD, silah ve eğitim desteği verdiği PKK/PYD militanlarına DAEŞ/IŞİD’den ele geçirilen yerleri de veriyor.

Türk yetkililerin defalarca uyarmasına rağmen ABD, Suriye’de terör unsurlarını desteklemeye devam ediyor. Sözcü gazetesi tarafından yayınlanmaya devam eden belgelere göre ABD, silah ve eğitim desteği verdiği PKK/PYD militanlarını DAEŞ/IŞİD’den boşalan yerlere mevzilendiriyor. Fırat’ın doğusunda yer alan Afrin kampında yaklaşık 15 bin militan olduğu ifade edilirken, buradaki kamplarda ABD’nin teröristlere eğitim vermeye devam ettiğine dikkat çekiliyor.

ABD ÜSLERİNDEN PKK’YA YARDIM

Saygı Öztürk imzalı haberde, terör yuvası haline gelmiş olan Afrin’de Danimarka, Fransa, Norveç, Almanya, Kanada, İngiltere, İsrail ve Brezilya’dan gelen eski askerlerin yer aldığı ifade ediliyor. Bu askerlerin ABD’lilerin komutasında PKK’lıları eğittiklerine dikkat çekiliyor. ABD Özel Kuvvetleri de Tişrin Barajı’nın üstünde yer alıyor. ABD’nin bu üslerden PKK’ya askeri yardım yaptığı ifade ediliyor.Yorum Yap