26 Şubat 2017

Muhammet Negiz

ABD PYD’ye Alenen Destek Veriyor

26/02/2017 - 22:24

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin paravan örgütü Suriye Demokratik Güçleri'ne verilen desteği sosyal medya hesabından paylaştı. Basında yer alan bilgilere göre zırhlı araç sevkıyatı da devam ediyor.
ABD PYD’ye Alenen Destek Veriyor

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Suriye’nin kuzeyine yönelik silah ve ekipman desteğini ortaya koyan fotoğrafları sosyal medya hesabı aracılığı ile paylaştı. CENTCOM tarafından paylaşılan fotoğraflarda AK-47 kalaşnikof marka tüfeklerin dağıtıldığı görülüyor.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), PKK’nın Suriye uzantısı PYD’nin paravan örgütü Suriye Demokratik Güçleri’ne verilen desteği sosyal medya hesabından paylaştı.Arap kolu olduğu iddia edilen kişilerin fotoğraflarını paylaşan CENTCOM, “Kuzey Suriye’de bir eğitim kampında birinci sınıf profesyonelce eğitilmiş kadın savaşçılar” notu ile silah altına alınmış genç kızların fotoğraflarını paylaştı. Dağıtılan silahların Rus kalaşnikofları olduğu görüldü.

İPLER GERİLİYOR

PKK’nın Suriye kolu PYD ve onun askeri kanadı YPG’ye silah ve mühimmat yardımı yapmadığını savunan ABD’nin son olarak zırhlı araç verdiği görüldü. Konu hakkında açıklama yapan sadece SDG şemsiyesi altındaki Suriye Arap Koalisyonuna silah ve ekipman verildiğini ifade etti.ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon sözcüsü Albay John Dorrian ise, bu araçlardan PYD/PKK’nın da faydalandığını itiraf etmişti. Ankara ile Washington arasındaki en önemli sorun olarak görülen bu desteklerin devam etmesi iki başkent arasındaki iplerin gerilmeye devam edeceğine işaret ediyor.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu