5 Kasım 2016

Kadir Çalışkan

Adana’da HDP Operasyonu Düzenlendi

05/11/2016 - 12:54

Adana’da HDP Operasyonu Düzenlendi

4 Kasım sabahı HDP’li vekillere karşı başlatılan operasyonlar devam ediyor. Son olarak bu sabaha karşı Adana’da yapılan operasyonda aralarında HDP İl Eş Başkanı Hüseyin Beyaz’ın da bulunduğu dokuz kişi gözaltına alındı. Asayiş Şube ekipleri ve Özel Harekat polislerinin gerçekleştirdiği operasyon sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı.

Kapıları koçbaşı ile kıran polis ekipleri, HDP’li 9 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan kişiler sorgulanmak üzere Adana Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

1500 DBP’li tutuklu

Son haftalarda Diyarbakır, Hakkari, Bingöl ve Van gibi birçok ilde HDP ve DBP’li siyasetçilere düzenlenen operasyonlar ivme kazanmıştı. 29 belediyesine kayyım atanarak el konulan DBP’nin çok sayıda il ve ilçe başkanı ya tutuklu ya da gözaltında.

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek’in verdiği bilgilere göreyse yaklaşık bin 500 DBP’li tutuklu bulunuyor.

Ayrıca eş genel başkanlar Yüksekdağ ve Demirtaş dahil HDP’li 12 vekil, dün sabaha karşı evlerine yapılan polis baskınıyla gözaltına alınmış; Demirtaş ve Yüksekdağ’la birlikte HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, Şırnak milletvekilleri Leyla Birlik ve Selma Irmak, Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım, Şırnak Milletvekili Ferhat Encü ve Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan tutuklanmış, Diyarbakır milletvekilleri Ziya Pir ve İmam Taşçıer ve Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.Yorum Yap