4 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Advocaat Sitem Etti!

04/09/2016 - 12:58

Advocaat Sitem Etti!

Lige verilen arayı iyi değerlendirmek isteyen Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat, önceki döneme yönelik sitemlerini iletti. Pereira ile geçen bir buçuk yıl takıma zarar verilmiş olduğunu gören Advocaat, bu futbolcular bunca zaman ne yapmış diyerek sitemde bulundu. Kondisyon olarak ciddi eksikleri olduğu görülen oyuncuların kendilerini güçlendirmeleri gerektiğini belirtti. Lig başladığı için fazla yükleme yapamadığını söyleyen Advocaat, kademe kademe bu yüklemelerin yapılması gerektiğini aksi taktirde büyük bir hüsran yaşanabileceğini aktardı.

Pereira döneminde takım içerisinde kondisyona yönelik çalışmaların fazla olmadığı biliniyordu. Bir çok kesim tarafından bu yönüyle eleştirilen Pereira, takım içerisindeki testlere de inanmadığını belirterek test yapılmasına karşı çıkmıştı.

Her Oyuncuya Aynı Antrenman Uygulanmıştı!
Pereira döneminde kondisyon yüklemesi yapmayan Portekizli teknik adam, bu süreç içerisinde antrenman ağırlıklarını herkese eşit tutmuştu. 20 Yaşındaki oyuncu ile 33 yaşındaki oyuncuya aynı yükü veren Pereira, bu nedenle de eleştiri almıştı. Doğru olmadığı yönünde eleştiri alsa da bildiğinden şaşmadan yoluna devam eden Pereira, yönetimin baskısı sonrasında bu sezon öncesi kampta mecburen bazı testlerin yapılmasına izin vermişti.Yorum Yap