9 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Advocaat Van Persie’yi Uyardı!

09/09/2016 - 1:07

Advocaat Van Persie’yi Uyardı!

Fenerbahçe’yi eski günlerine döndürebilmek için kolları sıvayan Dick Advocaat, antrenmanlarda futbolcularından daha özverili olmalarını istedi. Yönetime yeni bir rapor sunan Hollandalı teknik adamın, takım hakkında dirençsiz olduğu yönünde fikir belirttiği ortaya çıktı. Oyuncuların çok çabuk pes ettiklerini, rakipleri ile ikili mücadelede çabuk düştüklerini gözlemleyen Advocaat, bazı oyuncuları ile de özel görüşme yaptı.

Van Persie’ye Sert Uyarı!
Dick Advocaat, vatandaşı olan Robin Van Persie’yi ise sert şekilde uyardı. Avrupa kupası maçlarında takımı yalnız bırakan Van Persie, bu hafta oynanacak olan Bursaspor maçı kadrosunda da sakatlığı nedeniyle yer alamayacak. Bu durum karşısında Dick Advocaat’ın rahatsız olduğu ve futbolcu ile bir görüşme gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Oyuncunun artık sahaya dönmesini, ufak sakatlıkları bahane etmekten vazgeçmesini istedi. Van Persie’ye “Takımın sana ihtiyacı var” sözlerini kullanan teknik adam, son kez oyuncuyu uyararak artık kendisini sahada görmek istediğini belirtti.

Robin Van Persie’nin buna karşılık nasıl bir yanıt vereceği ve önümüzdeki haftalarda sahada olup olmayacağı ise taraftarlar tarafından da merak ediliyor. Bir türlü istikrarı yakalayamayan Van Persie, taraftarların sürekli izlemek istemesine karşın o performansı gösteremiyor. Sık şekilde sakatlığını bahane eden oyuncu, yeni gelen teknik adamı da kısa sürede yıldırmışa benziyor. Pereira ile yıldızı bir türlü barışmayan Van Persie’ye taraftar kucak açmıştı. Dick Advocaat’ın da ilk olarak takımda kucak açmak istediği oyuncuların başında gelen Van Persie, devamlı sakatlığını öne sürerek oynamaması artık Advocaat’ın da sabrını taşırdı.

Taraftar cephesinden bakıldığında da taraftarlarda ikiye bölünmüş durumda. Önemli maçlarda takımı yalnız bıraktığı düşünülen oyuncunun Fenerbahçe’yi sahiplenmediği düşünülürken, bazı kesim ise buunn sebebinin Pereira olduğunu düşünüyor. Sosyal medyada ciddi bir bölünmüşlük söz konusu olsa da tüm taraftarların tek ortak dileği onu düzenli olarak sahada görmek.Yorum Yap