1 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Akhisar’da Bir Dönem Sona Erdi!

01/09/2016 - 20:35

Akhisar’da Bir Dönem Sona Erdi!

Akhisar Belediyespor’un tarihindeki en iyi sezonu geçirmesine öncülük eden Cihat Arslan dönemi sona erdi. Şok etkisi yaratan gelişme, sezonun henüz ikinci haftasının ardından yaşanması ise taraftarları üzdü. Geçtiğimiz sezon büyük takımlara çelme takan, güzel futbolu ile alkış toplayan takımda alınan bu karar spor camiasında şaşkınlıkla karşılandı.

Cihat Arslan’ın kulüpten ayrılma nedenine ilişkin detaylar paylaşılmasa da alınan bilgilere göre başarılı teknik adamın FETÖ ile ilişkisi olduğu yönünde çıkan haberlerin sebep olabileceği konuşuluyor. Yönetimin böyle bir şeyin gerçek olup olmadığı hakkında bilgilerinin olmaması fakat böyle bir anılmadan dolayı rahatsızlık duyduklarını dile getirerek ayrılma kararı aldığı tahmin ediliyor.

Başarılı bir grafiği olan Cihat Arslan ile karşılıklı olarak anlaşarak ayrılan iki taraf, sözleşmeyi feshetti. Şimdi ise Akhisar Belediyespor’u hangi teknik adamın çalıştıracağı merak ediliyor. İddialara göre Yılmaz Vural ve geçtiğimiz sezon Antalyaspor’un başında görev alan Yusuf Şimşek’in Akhisar Belediyespor’un gündeminde olduğu aktarıldı. Milli takım maçları nedeniyle lige verilen arada yönetimin yeni teknik direktörü açıklaması bekleniyor.Yorum Yap