5 Eylül 2016

Kadir Çalışkan

Akhisar’da Tolunay Kafkas Dönemi!

05/09/2016 - 14:52

Akhisar’da Tolunay Kafkas Dönemi!

Ege temsilcisi Akhisar Belediyespor’da geçtiğimiz hafta içerisinde iki taraflı anlaşmaya dayalı şekilde Cihat Arslan ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktör arayışına geçen Yeşil beyazlı ekip, aradığı teknik adamı buldu. Son olarak Kayserispor’u çalıştıran Tolunay Kafkas ile anlaşan Akhisar Belediyespor, 48 yaşındaki teknik adam ile anlaştığını bildirdi.

Tolunay Kafkas’ın Akhisar’a gelmesindeki en büyük nedenlerden biri, görev aldığı takımlarda ligi iyi bir yerde tamamlaması oldu. Süper lig takımlarından Kayserispor, Karabükspor ve Gaziantepspor takımlarında görev aldığında bu takımları UEFA Avrupa Ligi’ne katılabilecek sıralamayı elde etmesi, takımın başına getirilmesindeki en büyük etken. Akhisar Belediyespor’un bu ligdeki hedefi de aynı doğrultuda olduğu için böyle bir tercih yaptıkları düşünülüyor.

Pozitif Futbol’un da Etkisi Var!
Tolunay Kafkas’ın oynattığı futbol da Akhisar’a gelmesindeki ikinci neden. Sadece salt başarı değil, bunun yanında güzel bir oyun da oynatan Tolunay Kafkas, daha önceki takımlarında büyük takımlara zorluk çıkarabilecek potansiyelde olmasıyla dikkat çekiyordu. Akhisar Belediyespor, geçtiğimiz sezon bunu başarı ile gerçekleştirmişti. Bu yıl da aynısını tekrarlamak isteyen takım, Tolunay Kafkas ile çıkış arayacak.Yorum Yap