13 Şubat 2017

Muhammet Negiz

Akif Çağatay Kılıç’tan EYOF Açıklaması

13/02/2017 - 8:54

Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF), Erzurum'un ev sahipliğinde başladı. EYOF'un açılış töreni için Erzurum'da bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, önemli açıklamalarda bulundu. Kılıç; "Festival Erzurum'da olmasın diye çok uğraştılar. Ama biz 'Ülkemiz güvenlidir. Bunun altından kalkarız' dedik." ifadelerini kullandı.
Akif Çağatay Kılıç’tan EYOF Açıklaması

Bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF), Erzurum’un ev sahipliğinde başladı. Açılışa katılmak için Erzurum’da bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye’de uluslararası bir organizasyonu yapılmasının önüne geçmek isteyenlerin olduğunu ifade etti. Kılıç, sürece engel olmak için çok uğraşıldığını ancak Türkiye’nin ısrarı ile 34 ülkeden katılım sağlanan etkini gerçekleştirdiklerine dikkat çekti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bu yıl 13’ün kez düzenlenen Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) açılışına katılmak için geldiği Erzurum’da önemli açıklamalar yaptı. Bakan Kılış, EYOF’un Türkiye’de gerçekleşmesini istemeyen kişilerin olduğunu ve bunun için çok çabaladıklarını ifade etti. ‘Güvenlik” gerekçesi ile organizasyonun Erzurum’da yapılmasını istemeyenlerin olduğuna dikkat çeken Kılıç, şu şekilde açıklama yaptı; “Festival Türkiye’de, Erzurum’da olmasın diye çok uğraştılar, istemediler. ‘Güvenlik’ gerekçe gösterilerek Türkiye’de uluslararası bir organizasyonun yapılamasını istemediler. Ama biz, ‘Hayır, biz bu organizasyonu yapacağız. Bizim ülkemiz güvenlidir. Biz bunun altından en iyi şekilde kalkarız’ dedik. 34 ülkeden katılım oldu.”

İşitme Engelliler Olimpiyatı’na Engel Olmaya Çalışıldı

Bakan Kılıç, yaptığı açıklamada, İşitme Engelliler Olimpiyatı’na da engel olunmaya çalışıldığını ifade ederek, “Ona da gereken cevabı vereceğiz. Bu yaz Fransa Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı statta iken dört canlı bomba patladı. Olağanüstü hal ilan edildi ve Avrupa Şampiyonası olağan üstü hal içinde yapıldı. Niyet başka. Biz buna müsade etmeyiz. Türkiye’nin her yeri en az Paris, Madrid, Londra, Berlin, Münih ve Roma kadar güvenlidir.” şeklinde konuştu.Yorum Yap

 

film izle 2017 cs go crosshair kafa topu